Bolest zubu pod korunkou

Bolest zubu pod korunkou

Kami  |  návštěvník
Dobrý den, nechala jsem si na horní jedničky (mrtvé po úraze) a dvojky vyrobit celokeramické korunky. Při zkoušce korunek, kdy mi zubař sundal provizorní korunky mě pravá dvojka začala na vzduchu hodně bolet (levá bolela jen trochu) a od té doby mě pobolívala venku na studeném vzduchu. Zubař mi ji poté příště zkoušel poklepem, což mě nebolelo a řekl mi, že je v pořádku. Teď mám pátý den provizorně nalepené celokeramické korunky (nastálo se nedaly nalepit, protože mi silně krvácela dáseň) a od té doby mě zub tupě bolí, především po přechodu zvenku dovnitř nebo při pití horkého čaje. Bolí mě to jakoby vevnitř pod dásní a spíš zezadu kolem patra, bolest mi vystřeluje až pod lícní kost, ale do pár minut vždy přejde. Včera večer mě zub bolel i v klidu po ulehnutí. Nevíte, o co by se mohlo jednat? Mám strach nechat si korunky nalepit natrvalo, aby bolest nepokračovala dál. Levá dvojka je dobrá, jen se mi podařilo na ní před týdnem, kdy jsem měla ještě provizorní korunky špatně a bolestivě dokousnout, a poté mě pár dní bolela a při sehnutí mě v ní cukalo. Teď už je to lepší, ozve se jen výjimečně.. ta se zřejmě sama vrátí do normálu, že? Děkuji za odpověď
MUDr. Aleš Váňa  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 44 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
korunky jsou pravděpodobně nafixovány na živých zubech. Je nutné vyjmout nervy i z dvojek. Tak jak popisujete přiznaky, se bude jednat o pulpitis.


S pozdravem MUDr.Váňa Aleš


EsthetX - klinika estetické stomatologie  |  Basic member  |  Praha
  • 7 odpovědí
Dobrý den Kamilo,

je to sice případ od případu, ale jestliže máte takové problémy je určitě lepší dvojku umrtvit než se tam nasadí můstek. Levou dvojku by bylo potřeba vidět, jelikož pojem špatně dokousnout,je hodně široký.S pozdravem Esthetx.
Crazyr  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před dvěma rokama jsem si nechal udělat korunku na spodní šestku. Před dvěma týdny mne začla brutálně bolet. Už ani usnout nemůžu. Ke starému zubaři to mám daleko. Proto se chci zeptat, jaké řešení je možné a na cenové vyrovnání.

Děkuji
Jenda
Cleo  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím o radu. Mám na 6 nahoře již 5 - 6 let celokeramickou korunku. Před nějakou dobou mě zub začal bolet a místo nad ním oteklo. Nyní již nebolí (pouze při stisku tváře je to trochu cítit). Můj ošetřující lékař po rtg zjistil zánět, přestože byly kanálky před aplikací korunky dentodonticky ošetřeny. Nyní je tam podle jeho vyjádření cysta (váček)a prý nezbývá, než zub vytrhnout a nahradit implantátem. Chtěla bych vědět, zda je vytržení zubu a jeho náhrada opravdu nezbytná. Děkuji za Váš názor.
MDDr. Lukáš Drobný  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Benešov
  • 9 odpovědí
Dobrý den,
pro správné stanovení diagnózy a určení následné terapie je nutné vyhotovit aktuální rtg snímek s klinickou prohlídkou (v ordinaci). Proto Vás zveme na konzultaci, kde se diagnóza stanoví a navrhne plán léčby.

S pozdravem, MDDr. Drobný
Esthesia.cz
MUDr. Dagmar Trägerová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 9 odpovědí
Dobrý den, podle příznaků, které popisujete u pravé horní dvojky, došlo k trvalému poškození zubního nervu a je potřeba zub ještě před nasazením korunky endodonticky ošetřit (zaplnit kanálek). Levá dvojka se může uklidnit, ale bylo by dobré zkontrolovat zda-li zub reaguje přiměřeně na chladovou zkoušku a je poklepově nebolestivý ještě před nasazením fixní práce.
Luba  |  návštěvník  |  Kosice
  • 1 odpovědí
Dobry vecer,chcem sa opytat,ze ked mam horne korunky,ale horna stvorka korunky mi poriadne nedolieha k zubu ci sa mi tam vdaka jedlu co sa mi tam dostalo nemohlo nieco zapalit lebo vcera ma zacala boliet trojka aj stvorka a dnes som mala opucnute nad dasnom pri nose..Mozem mat tam hnis?teraz robim cez vikend a neviem ci by mi nejak mohli na pohotovosti pomost..korunky este nemam nalepene na stalo..Aky postup osetrenia by mali zvolit?Dakujem
DesignDent s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 14 odpovědí
Dobrý den, je třeba pečlivě vyšetřit, který zub je příčinou vašich obtíží. Příčinný zub je třeba před definitivním nasazením korunky kvalitně endodonticky ošetřit.Tzn. vyčistit a zaplnit kořenové kanálky. Pokud ovšem korunka kterou tam máte nyní je myšlena jako definitivní a vy máte pocit, že mezi zubem a korunkou je spára, tak si ji nenechávejte nacecementovat na stálo, protože v budoucnu by korunka způsobovala jen další problémy.
S pozdravem
MUDr Dagmar Korelusová
STAVAR
STAVAR  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, mám korunky na obou jedničkách a dvojkách. To celé je spojeno v jeden celek, neboť původní zuby měli tendenci měnit polohu. Nyní se mi na levé jedničce oddělila část keramiky od kovu. Nutno ovšem podotknou, že už se to dříve stalo dvakrát a já již nemám důvěru k původnímu zubnímu lékaři. Je možné korunky sundat, a nechat napálit novou keramiku, nebo je nutné je vyrobit znova? Vzhledem ke spojení 4 korunek do jednoho celku očekávám komplikace při sundavání. Za odpověď děkuji předem
DesignDent s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 14 odpovědí
Dobrý den, pokud již byly korunky definitivně nacementované, je málo pravděpodobné, že by se je podařilo snadno sejmout bez jejich poškození. V takovém případě je nutné rozříznout kovovou konstrukci, opatrně je odstranit a poté zhotovit celou práci znova. Pokud by bylo možné korunky sejmout bez poškození a kovová konstrukce by byla vyhovující je teoreticky možné ji znovu použít pro napálení nové keramiky, ale tento scénář je spíše nepravděpodobný. Za určitých okolností by bylo možné zhotovit keramickou fasetu a poškozenou korunku opravit přímo v ústech.
S pozdravem
MUDr Dagmar Korelusová
bea
bea  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Dobrý deň,chcem poprosiť o radu - na dolných 2 zuboch (6+7) mám už rok keramické korunky - zuby sú mrtvé, endodonticky ošetrené, pred nasadením koruniek zrontgenované a bez nálezu. No už od začiatku sú dosť citlivé, najviac pri zmenách počasia, ale to je vraj pri mrtvých zuboch bežné. Posledný týždeň ma však sedmička dosť bolí pri hryzení, na tej strane sa mi fakticky ani jesť momentálne nedá - cítim v nej silný tlak, ako keby bola preplnená. Čo to mohlo spôsobiť? Ďakujem za odpoveď. Bea
dusice  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den! Jelikož jsem měla čím dál větší problémy se zuby a můj ošetřující lékař je neřešil, změnila jsem lékaře. Ten mi při vstupní prohlídce udělal rentgen zubů. Při něm mi bohužel zjistil zánět pod zubem-dolní šestka, na kterém je dána už pět let keramická korunka. Zub je umrtvený, kanálky jsou zaplněný(podle nového lékaře, ale špatně-výplň není po celé délce kanálků). Zub mě nebolí- pouze někdy pobolívá ucho- lékař mě upozornil, že to může způsobovat i ten zánět. Lékař mi navrhl vytržení zubu a po zhojení rány dát implantát. Vytržení zubu se ale velice bojím. Proto bych se chtěla zeptat, za ještě existuje nějaká jiná možnost- zda se dá keramická korunka sundat, provrtat a vyčistit kanálky znovu- pokusit se zub ještě léčit. Velice vám děkuji za odpověď. SD
Radu6  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Jak jste dopadla? Vidím, že odpověď není? Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí