Bolesti po nasazení korunky

Bolesti po nasazení korunky

Hanka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, prosím o odbornou informaci o korunkách? 1.Dává se na "živou" část zubu či na zub s vytaženými nervy? 2.Jak dlouho bolí zub po nasazení korunky?
Dostala jsem korunku na horní levou 7 a stále mne zub bolí za zkusnutí, korunka se mi zdá příliš veliká-nedokousnu na obou stranách stejně,vždy se mi to zarazí o korunku a na druhé straně mám skoro 3mm ještě mezeru-docela nepříjemný problém při jídle. Předem děkuji za odpověď, Hanka
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
S korunkou může být celá řada problémů. Od nepřesné korunky, přes zbytek ponechaného cementu atd. Jinak korunka se umištuje, jak na "živé", tak i na zuby, kdy je "nerv vytažený". je to věc individuální u pacienta.
MUDr. Dagmar Trägerová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 9 odpovědí
Dobrý den, korunkou se ošetřují jak zuby živé např.ty u kterých došlo k rozsáhlé destrukci korunkové části kazem a nelze zhotovit klasickou plombu, tak zuby mrtvé,endodonticky ošetřené. Po nasezení korunky může být živý zub citlivý, ale problémy zpravidla rychle ustoupí.Obtíže, které popisujete opravdu souvisí s tím, že korunka je příliš vysoká a zub je přetížený a bolí. Je potřeba korunku co nejdříve snížit zabroušením. Bolest pak ustoupí.
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Korunka se v tomto případě musí doartikulovat, tj. dobrousit, aby jste kousala na všechny zuby stejnoměrně, jinak byste měla do budoucna velký problém s celým chrupem.

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí