Keramické korunky místo rovnátek

Keramické korunky místo rovnátek

Pavlina
Dobrý den, je mi 24 let a (opticky) trápí mě skus a předkus zubů. Rozhodla jsem se znovu pro fixní rovnátka (která ještě nasazeny nemám), abych tuhle vadu nějak dohnala. Mám obavy, že to ale nesplní má očekávání, fixní rovnátka jsem nosila před dvanácti lety, zuby jsou rovnější, to ano, ale horní čelist se mi stále "předbíhá", na horních zubech mám stále předkus, směřují mi ven, spodní jsou křivé. Chtěla jsem se zeptat, zda-li je to teoreticky možné řešit místo rovnátek keramickmi korunkami na přední horní zuby (zda-li se dají zuby takto udělat rovnější než vlastní zuby), na spodní zuby fazety a pravděpodobně operací čelisti. Vím, že vlastní zuby, jsou vlastní zuby, ale vzhledem k tomu, že mám horní jedničku mrtvou, celkově chrup značně opravovaný, ztráta vlastních zubů by mne až tak nemrzela. Samozřejmě, že jsem hodně toto celé rozvažovala a nyní bych se chtěla zeptat, zda.li je to vbec možné, v jakém cenovém rozmezí se pohybuje náhrada jednoho takového zubu, fazety, operace čelisti. A především, kam se mohu se svým problémem obrátit. Děkuji Pavlina Brno
Petra  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
No myslim si že se docela prohneš, ja mám taky předkus a na horní čelisti mám mrtvé obě jedničky i dvojky zatím mám obyč korunky které toho moc nevydrží.Ptala jsem se zubařky co stím měla jsem tři možnosti.1) operace což znamená na 1-2 roky rovnátka pak by mi zlomily čelist dolní a posunuli pak další rok rovnátka a pak konec léčby cca 4 roky celkové léčby tak cca 200 000kč.Nebo 2)korunky provizorní a pak za 4 korunky 20 000kč a plus rovnátka a nebo za 3) nechat si přední vytrhat a dát implantát což 4krát 100 000kč plus lěčba cca 100 000kč protože většinou iplantáty dělaj na soukromých klinykách takže tak abys měla představu. Já jsem si ještě nevybrala...

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí