Alergie na keramický můstek?

Alergie na keramický můstek?

Iveta  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,14.11.jsem si nechala zhotovit keramický můstek v horní čelisti jelikož mi chyběla 6.Asi rok předtím mi v tomto místě byla doplněna kost,protože mi byl zaveden implantát,ale ten mi bohužel tělo nepřijalo.Chtěla bych se zeptat zda má nějaký vliv doplnění kosti na můstek a zda může být tělo alergické i na keramiku z které se můstky zhotovují.Stále mě bolí v dásni v místě kde byl chybějící zub,na můstek nemůžu plně kousat a začal mě bolet i protějsí zub v dolní čelisti,který agresivně reaguje na studené.Největší bolest mám v noci.Může to být nějaký alergický příznak nebo mám počkat zda se to uklidní?.Předem moc děkuji za odpověď.
STOMAT  |  Basic member  |  Praha
  • 21 odpovědí
Vliv doplnění kosti na daný můstek by neměl být žádný, kost by měla být naprosto izolovaná měkkými tkáněmi. Bez RTG těžko soudit, ale bolest může být vyvolávána formujícími se novou měkkou, ale i kostní tkání. Alergie může být na všechno (teoreticky) ale, aby se takto projevovala alergie na keramický můstek se mně zdá velmi nepravděpodobné. Protější zub v dolní čelisti se zdá být rozbolavěný tzv. pulpiticky tzn. doporučoval bych (po řádném vyšetření) uvažovat o vytáhnutí nervu a zaplnění kořenových kanálků (tzv. endodontickém ošetření) MUDr. Ciboch, Stomat spol.sr.o. XXXXXXXXXX cz.
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážená paní/slečno,

děkujeme za Váš dotaz. Nejedná se o alergii na keramický můstek. Keramika je jeden z nejméně alergizujících materiálů, které se ve stomatologii používají. Bolestivost v místě odstraněného implantátu může být způsobená zánětem. Doporučuji navštívit odborníka v oblasti stomatochirurgie. Bolestivost v protiskusu na studené je daná některým ze zubů, který buď můžete identifikovat, nebo jej určí stomatolog na základě vyšetření. Pro doplnění diagnostiky mohou být zhotoveny rentgeny.
V případě zájmu o konzultaci s odborníky našeho stomatologického oddělení jsme Vám kdykoliv k dispozici. Vstupní konzultace se stomatologem stojí 950,- Kč. Pro objednání jsme Vám kdykoliv rádi k dispozici na níže uvedených kontaktech.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

MUDr. Jana Ugrenovičová
stomatolog
Klinika GHC
Krakovská 8
110 00 Praha 1
Tel: XXXXXXXXXXX,8
XXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXX

Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

Vliv doplňované kosti se úplně vyloučit nedá, ale podle mého názoru je to spíše nepravděpodobné. Spíše bych pátral po tom, zda můstek není vyšší při skusu, či zda mezičlen není příliš veliký na výšku a nestlačuje dáseň. Někdy se také stane, že u pilířových zubů po obroušení dojde k odumření nervu, což se může také projevit jako bolest na skus.
Zmíněná alergie na keramiku je sice teoreticky možná, ale VELICE nepravděpodobná. A i kdyby se u Vás vyskytla, bude mít zřejmě jiné příznaky než uvádíte.

Citlivost spodního zubu na studené by mohla být způsobena jeho přetěžováním, což je dalším důvodem pro kontrolu správnosti skusu můstku.

S pozdravem,
MUDr. Jiří Tritthart

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí