Keramický můstek-zanícené dásně

Keramický můstek-zanícené dásně

zuzzanie  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den, je mi teprve 18 let a už od 17 mám na horních prvních čtyřech zubech keramický můstek. Pričemž mám pravou jedničku mrtvou. Bohužel mám od začátku problémy s dásněmi a myslím, že se zhoršují. Dásně mám v místě můstku tmavě rudé, krvácí a při kontaktnu s nimi se z nich uvolňuje jakoby zapáchající hnis. Mám takový pocit, že mám zuby špatně udělané a dostává se mi pod můstek jídlo. Je to možné? Pod levou dvojku si totiž dokážu strčit nehet. Můj zubař to řešíl tím, že mi udělam výplach pomocí nějaké jehly a doporučil používání Listerine. Nic se ovšem nezměnilo, k mému lékaři už nemohu,přestal ordinovat. Bojím se, že takhle mohu dostat třeba nějakou infekci. Opravdu nevím, kde je chyba a co mám dělat. Prosím poraďte. Děkuji
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den! Problém je pravděpodobně v přesmnosti protetické práce. je nepřesná. Díky tomu dochází ke dráždění okolní dásně a následně se objevuje krvácení, zubní kámen, zápach... řešením je přesná protetická práce s minimální spárou a dodržení laboratorní technologie.
M-DENT - Privátní zubní ordinace doktora Majera  |  Basic member  |  Praha
  • 11 odpovědí
Dobrý den, změna barvy dásně může být způsobena, ve Vašem případě, uvolňováním oxidů kovu z můstku a nebo zánětem dásní - obojí je potřeba eliminovat. Samozřejmostí je přeléčení zoubků pod můstkem-pokud to potřebjí.A nakonec zhotovit novou protetickou práci.
  • 30 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den.
Problém bude nejspíše ve Vašich korunkách,které Vám v laboratoři asi nepřesně zhotovili.Bohužel nemůžeme hodnotit ostatní lékaře ani laboranty,aniž bychom Vás viděli.pukud jde o nepřesnou práci z laboratoře,budou se muset znova zhotovit korunky a nejlépe namísto chybějícího zubu zavést implantát.

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí