Reklamace keramické korunky

Reklamace keramické korunky

Michaela  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den
Chtěla bych se Váa zeptat v loni v listopadu jsem si nechala od mé zubařky dát keramickou korunku. Letos mi korunka praskla nahoře u dásně. Chtěla jsem se zepat jestli se na keramické korunky vztahuje nějaká záruka a jestli teda je možné tu korunku reklamovat. Přece jen to stojí dost peněz a vydržela mi jen 10 měsíců. Děkuji za odpověd Michaela Matochová
MUDr. Jan Urbánek  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 6 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den. Na stomatologické výrobky je záruka 6 měsíců. Vašich 10 měsíců funkčnosti je však hodně málo a záleží nyní na dohodě mezi Vámi a lékařkou. S pozdravem Dr.Urbánek
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážená paní Matochová,

korunky jsou individuálně zhotovené stomatologické výrobky a jejich záruční doba se řídí občanským zákoníkem, který ji stanoví na 6 měsíců.
V rámci této doby případné závady řeší zdravotnické zařízení opravou nebo zhotovením jiného výrobku zdarma. Záruční doba opravy je 3 měsíce.
Životnost korunky je jiný pojem. Například zdravotní pojišťovny přispívají na nové korunky 1x za 5 let. V případě škod vzniklých po záruční době je nejlepší pokusit se řešit problém dohodou mezi pacientem a zdravotnickým zařízením/lékařem.

S pozdravem MUDr.Jana Ugrenovičová, Klinika GHC Praha
veronikakcz
veronikakcz  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
před týdnem, jsem si nechala nasadit korunku na horní 6. Předcházelo tomu pár kroků sejmutí staré korunky, která byla tak deset let stará, vyhotovení a nasazení kořenové nástavby a potom otisky a již zmíněné nasazení nové keramické korunky. Pan doktor si dělal několik snímků rtg. Dnes cca po týdnu se zub viklá a v podstatě neukousnu ani měkký chléb. Mohu korunku reklamovat? Moc děkuji za odpověď Veronika
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Doporučujeme Vám co nejdříve se obrátit na lékaře, který ošetření prováděl a domluvit se s ním na dalším postupu a léčbě.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Client Care Manager
Klinika GHC
Krakovská 8
110 00 Praha 1
Tel: XXXXXXXXXXX,8
XXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXX
m100  |  návštěvník  |  Kosice
  • 3 odpovědí
ako sa da dat korunka keramicka dole mam ju 5 dni a je cela kriva ako mam postupovat dakujem
leo  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Dala jsme si zhotovit na zub korunku, která mi byla přilepená natrvalo a měla mít vysokou životnost. Po měsíci jsem měla obrovské bolesti a zubařka mi ji pak musela převrtat a zub umrtvit. Říkala, že je potřeba rozšířit kanálky, přeléčit a vyplnit, což jsou další výdaje... a to jsem si dala tu nejdražší verzi korunky, aby mi vydržela co nejdéle. A teď ji má převrtanou a nevím, do kdy mi vydrží... Mám nárok na reklamaci a naději na vrácení peněz? Jak mám při reklamaci postupovat, na co se odvolat? Občanský zákoník? Mrzí mne, že zubařka se vinu pokoušela svést na mě, prý jsem jí neřekla, že zub byl před nalepením korunky citlivý... Nejsem přeci zubař, ona se mě jako odborník má na vše zeptat a pak teprve zvolit nějaké řešení. Děkuji předem za odpověď. Demčáková
  • 2 odpovědí
Dobrý den.
Broušení zubu na korunku je vždy pro zub traumatizující. Pokud se má jednat o celokeramickou korunku, je třeba odstranit ještě o něco více tkání, aby byla zajištěna dostatečná síla stěny. Pokud se zub po takovém zákroku nevzpamatuje, reaguje zánětem, popř. odumřením zubu a to je stejně jako ve Vašem případě problém. Aby se lékař takovému průběhu vyhnul, může zub již předem endodonticky ošetřit - "vytáhnout nerv", následně dát do kořenového kanálku vyztužující čep a pak teprve dělat korunku. Ač takový postup mohou někteří lékaři zvolit (a jsou potom v klidu), jedná se podle mého názoru o poškození pacienta. Osobně vždy upřednostňuji (pokud je to možné a není pokročilá destrukce zubu) použít pod korunku živý zub, neboť je stále vyživovaný a tudíž pevnější. V cca 98% po rozumném zhodnocení konkrétního případu nebývá problém. A ten zbytek za to riziko stojí. Takže v tom si myslím bylo postupováno správně (záleží jak to vypdalo v puse). Jinak nabroušený zub obvykle citlivý je a míra citlivosti je dost těžko objektivně posouditelná. Situaci lze vyřešit ošetřením kořenového kanálku přes korunku, vyztužit sklolaminátovým čepem a otvor uzavřít bílou výplní. Korunka v podstatě rozbitá není, ale zub to nezvládl. Reklamace - slevy -záleží na domluvě, ale paní doktorka to možná nemohla ovlivnit.
S pozdravem MUDr. Tomáš Sojka, XXXXXXXXXXXXX

Reakce na Zubní ordinace Brno - MUDr. Tomáš Sojka - DENTAMEDIKA.cz

m100  |  návštěvník  |  Kosice
  • 3 odpovědí
aky je sposob na presetrenie keramickych koruniek pokial mi neasedia a moj zubar je este urazeny ze je to dobre a uz mi nebude nič robit viem si to niekde overit zrejme krije zubneho technika lebo zodpovedny je lekar a asi je tazko to dokazat nie tak ako by som mala postupovat ved tie zuby som si zaplatila a malo by to aj tak kvalitne spravene kto vie poradit dakujem
Carrota  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám podobný dotaz jako paní Michaela předemnou. Nechal jsem si zhotovit korunky na všechny zuby. Teď po roce a půl začaly korunky postupně odcházet, praská jeden zub za druhým, přičemž první prasklinky se objevily už po měsící po nasazení (bylo mi řečeno, že to je estetická vada a nikoliv funkční). Bohužel korunka vydržela ještě rok a praskla právě v místě "estetické" praskliny. Vím, že záruka je jen půl roku, ale přece jenom při ceně 4 tisíce za korunku je životnost necelý rok a půl opravdu mizivá. Nejdená se bohužel o jeden zub, ale o celkem už 6 zubů. Je možná dodatečná reklamace a je oprávněná? Předem děkuji.
Vladimír Š.
milfi
milfi  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
i já bych chtěla reklamovat nejen korunku, ale i práci lékaře.
Lékař mi vytáhl nerv a vypnil kořenový kanálek. Následně nalepil korunku. Korunka se do roka rozlomila. Upozornila jsem lékaře, že se mi po zubem opakovaně tvoří váček, ale protože byl v tu dobu zub celkem klidný, lékař mi, bez RTG nalepil keramickou korunku, za kterou jsem opět zaplatila 2500,- Kč. Lékař odešel do důchodu a moje nová lékařka zjistila z RTG, že mám pod zubem cystu. Tak mi musela být po 5 měsících odstraněna nejen korunka, ale i zbytek zubu. Nová paní doktorka, řekla, že s tím nemohu nic dělat, že mám prostě smůlu. Chtěla bych se zeptat, jestli s tím opravdu nic nemohu dělat. Jestli mám opravdu jenom smůlu.
Děkuji za odpověď
m.fiedlerova
Silva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, loňského března jsem si nechala od své paní zubařky udělat můstek horních zubů, mám však ten problém, že u předního zubu na levé straně mám mezi dásní mezeru, ten samý problém mám na zadních zubech.Ve předu je dokonce nepatrně znát že mám zub o něco níže než druhou jedničku.
Po konzultaci o problému s lékařkou, mi však řekla, že ona je se svou prací spokojená a poradila mi nanášet na dásně zubní pastu, kvůli přilnutí k zubu. Já však nejsem spokojená, dostávají se mi do mezer zbytky jídla teď se mi udělal na přední dásni váček. Můžete mi prosím poradit, kam se obrátit a jak postupovat v tomto případě? Přece jen 30.000 nejsou malé peníze. Děkuju za odpoveď Silva Ševčíková
m100  |  návštěvník  |  Kosice
  • 3 odpovědí
tak to neviem ci ti tu niekto poradi lebo ja som tiez uz tu pisala pred rokom a nic

Reakce na m100

Silva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
hmmm :-( tak jsem trochu zoufalá protože jsem se na svou zubařku dočetla negativní komentáře lidí, tak mám strach, že když k ní půjdu na opravu, tak, že zmrší víc než do teď

Reakce na m100

Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,

jste-li s přístupem své ošetřující lékařky nespokojena, stejně tak nespokojena s výsledekem její práce a máte zájem o léčbu nebo názor jiného stomatologa, dovolte mi nabídnout Vám vstupní konzultaci s některou z našich zkušených stomatoložek /stomatologů. V rámci konzultace Vás vyšetří, zhodnotí stav zubů, navrhnou další postup, řešení. Cena této konzultace je 950,- Kč. Vyslechnout názor jiného odborníka je jistě na místě a rozhodnete-li se pro naši kliniku, budeme potěšeni. Pro objednání nebo v případě dotazů jsme Vám rádi k dispozici na tel. XXXXXXXXXXX, 8.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC Praha,



Markéta Koňaříková
Senior Client Care Manager
Klinika GHC
Krakovská 8
110 00 Praha 1
Tel: XXXXXXXXXXX,8
XXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXX
Iveta  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Rozhodla jsem se po dlouhém váhání pro keramické korunky na dva přední horní zuby. Bohužel korunky mají velmi rozdílnou barvu nežli mé zuby a jsou široké. Moje zuby jsou velmi malé a mám mezi nimi mezery. Korunky jsou však tak široké, že se mi ani nevejdou na původní místo a jsou tedy předsazeny. Jsem z toho zdrcena. Jedna korunka mi také překážela ve zkusu. Toto zubař vyřešil obroušením zadní strany korunky, která je nyní taková drsná a bolí mě z toho již týden jazyk. Zubař ví, že se mi zuby nelíbí a nesednou mi. Snažil se mě utěšit a přesvědčit, že z dálky si toho nikdo nevšimne. Mám právo na reklamaci těchto korunek?
Děkuji za odpověď Bednářová
Stomatologické centrum K11  |  Basic member  |  Brno
  • 1 odpovědí
Paní Bednářová, na stomatologický výrobek máte dle Obč. zákoníku záruku dva roky. Pokud se jedná o nefunkční a neestetické řešení, máte nárok na reklamaci a zhotovení korunek nových . Korunky jste měla odmítnout již při zkoušce.
llenicenecka25  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
ahoj lidi,doufám že se k vám mohu připojit a žádat vás o radu a pomoc,jsem,již zoufalá .(( je mi 28 let a od dětství mám vybité horní 1,chrup mám i tak celkově křivý,tak jsem se před nedávnem rozhodla udělat rekonsrukci pusy :))po deseti letech jsem překonala svou panickou hrůzu ze zubaře a odhodlala se tam jít.Paní zubařka mi hned navrhla nahoru od 3 po 3 korunky z polokeramiky a pár bílých plomb,hlavně dopředu,tak mně nový úsměv vyjde cca 26tis.Což pro mně není zanedbatelná částka :(Vrchních 6 zubů mi totálně vybrousila a dostala jsem čep do dvojky.Ted je to skoro třetí týden,co vypadám jako piraňa,opatrně jím,aby se ty pahýly nezlomily a vůbec je to celkově škaredý pohled :( Provizorní můstek bych dostala,za 2500kč,takže jsem jej raději nechtěla.V pátek jsme byla na zkoušku můstku,ale jak jsem to viděla,tak jsem se rozbrečela a celej víkend mám z těch zubů noční můru.Samozřejmě jsem si je nenachala dát,a řekla,že se mi nelíbí,tak volala laborantku a ta,že je přes víkend zkusí trochu vylepšit.Barva byla bílá,jakou jsem si přála,ale jinak to byly veliké a dlouhé nudle,všechny stejného tvaru,nikomu v ordinaci ani ve vedlejší se nelíbily,ale laborantce nikdo nic neřekl,hold ruka ruku myje :(A to mi je naschvál dala zhotovit do jiné laborace,i když nevím proč :(Zítra tam jdu o5,ale bojím se šíleně zase toho vzhledu..prosím poradte mi,na co mám nárok?Zda musím přijmout ty nevzhledné zuby?Nebo můžu žádat jiné??Děkuji,Lenka
evaaak  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, nechala jsem si zhotovit korunku, ale bohužel odstín neodpovídá a je na první pohled vidět jak moc je rozdílná oproti oststním zubům dá se reklamovat ? Děkuji Eva Z
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Podle stávající právní úpravy je záruka na korunky 2 roky. Dříve byla jen 6 měsíců.
Jadee  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze u korunky opravit barva? Mam u obou dvojek udelany cerveny okraj (aby zuby nevypadaly tak velke), ale s barvou dasni neladi a vypada to hrozne. Mohu s tim jeste neco udelat?
Moc dekuji za odpoved!

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí