Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolesti po nasazení můstku - Keramické korunky a můstky - Diskuze

Bolesti po nasazení můstku

Bolesti po nasazení můstku

Iva 65  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, mám čtvrtý den přilepený můstek na 5,6,7 vlevo dole.( 6 chybí 7 a 5 nejsou vytažené nervy). Předtím jsem ho měla nasazený bez lepení 3 dny na vyzkoušení. Celou dobu mě zuby pod můstkem bolí i dáseň. Říkala jsem panu doktorovi že mám pocit že mě můstek tlačí. Pan doktor řekl že mám týden vydržet že se to usadí. Včera i dnes v noci jsem se vzbudila bolestí bolely mě i horní zuby nad můstkem a dva zuby před můstkem. Je to normální ? Mám čekat jestli to samo přejde ? Beru ibalgin nebo panadol 3x denně.
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
jako nejpravděpodobnější příčina se jeví nepřesný můstek, který nesedí dobře do skusu. Dokousnutí pak traumatizuje zuby pod můstkem i v protilehlé čelisti (zvláště pokud např. skřípete zuby).
Může se ale jednat také, je-li můstek na dokus v pořádku, o bolest zubů, která vznikla traumatem nervových zakonční při preparaci, tedy broušení zubů. V takovém případě může buď dojít ke zklidnění, nebo vzniku zánětu zubní dřeně (intenzivní spontánní bolestivost), nebo postupnému odumření zubní dřeně (což se projeví nejprve zklidněním, po delší době ale bolestivostí na dokus a vznikem infekčního ložiska - váčku pod kořenem zubu).
Normální to každopádně není, můstek by měl při odevzdání dobře sedět a nevadit do skusu, pilířové zuby, které jej nesou, by neměly být bolestivé.
S pozdravem,

Dr. Vladislav Růžička
Erpet Medical Centrum
www: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
TerkaZV  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, před měsícem mi byla vytržena pr. jednička, 2 a 3 obroušeny a nasazen provizorní můstek. Celý měsíc bylo vše v pořádku, před týdnem mi můstek vypadl, lepím si jej coregou. Nyní mě zuby bolí bolest přetrvává asi 3 dny, nalgesin beru 3 - 4x denně, mám pocit že se mi zuby "zarývají" do dásní a svědí. Zkoušela jsem můstek na den sundat ale nepomohlo to, je to normální?

Reakce na TerkaZV

MUDr. Dagmar Trägerová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 9 odpovědí
Dobrý den,Corega není určena k fixaci můstku. Jejím použitím dochází k neustálému dráždění zubních nervů v obroušených zubech a zuby reagují bolestivě. Je možné, že již došlo k trvalému poškození zubních nervů a bude třeba je endodonticky ošetřit. Měla byste co nejdříve navštívit svého zubního lékaře.
S pozdravem
MUDr Dagmar Korelusová

Reakce na MUDr. Dagmar Trägerová

TerkaZV  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý večer, tak jsem tu s dalším dotazem. Byla jsem o neskutečných bolestech u zubařky, řekla mi že mám 2ku (obroušenou a připravenou na můstek)mrtvou (po přikládání vaty s něčím :) ). vyvrtala mi do ní díru, což nebolelo, když je mrtvá, nechala mi odtékat hnis, protože mám zánět. Ted by mi měla ani ne po týdnu zub zadělat nějakou vložkou, což odmítnu, protože po předchozí zkušenosti vím že mě zub do pár hodin začne bolet a budu to vyškrabovat ven. Hnisu mi teče ven dost. A muj dotaz zní, chtěla bych zub zachránit, nechci přijít o další ale hrozně se bojím. Nevím jestli mám v zubu kořeny,když je mrtví nebo ne a jestli vytahování kořenů u mrtvého zubu bolí a také jestli u mrtvého zubu bolí čištění kanálků, které si myslím že v mém případě je nejlepší řešení. Moc děkuji za vaše rady. jsem hrozný srab a klepu se už teď při pomyšlení na injekce a vrtání....

Reakce na TerkaZV

MUDr. Dagmar Trägerová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 9 odpovědí
Dobrý den,
zub je třeba uzavřít co nejdříve, aby se do něj nedostávala infekce z dutiny ústní. Ještě před tím je však nutné důkladně pročistit a vydesinfikovat jeho kořenový kanálek. Pokud se to udělá důkladně, problémy by měly ustoupit.Kořen samozřejmě stále máte, to co se vytahuje ze zubů jsou zubní nervy. V případě Vašeho řezáku nerv již odumřel. Ošetření by mělo být nebolestivé.
S pozdravem
MUDr Dagmar Korelusová, EsthéDent, esthedent@esthedent.cz

Reakce na MUDr. Dagmar Trägerová

Anet  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den před dvěma dny jsem byla na nandani můstku na přední zuby na pevno a od té doby je bolest neustálá dáseň mám úplně zarudlou a na dotek bolestivou je to normální ? Děkuji

Reakce na Anet

Fanda  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den mě po nasazeni můstku (středa) v neděli večer začala taková bolest, že s toho byla noc na brufenech. Můstek je vlevo dole bohužel na hraně nemám totiž 6 a 7 zub. Do té neděle to bylo v pohodě sem tam bolest která během chvíle ustoupila. V pondělí ráno u zubaře žádné podezření můstek se nepohnula všechno v normalu. Dostal jsem nějaké antibiotika. Mám strach, ze se to nezlepší a můstek bude muset ven. Můžete prosím někdo poradit jestli si to sedne a bolest je dočasná.
Moc dekuju

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí