Nový můstek nesedí

Nový můstek nesedí

Maci  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
je mi 30 let a již od 17 let jsem měla na horních i dolních 1,2,3,4 pryskyřičné korunky z Dentacolor kompozit. Ty už ale dosloužily a tak mi můj lekař doporučil metalokeramický zubní můstek namísto korunek.Nyní mám tedy můstek na horním patře od trojky po trojku - čili 6 zoubků.Můstek drží na obroušených trojkách a ostatní zuby jsou taktéž obroušeny. Nepříjemný pocit mám od začátku,když jsem dostala provizorní pryskyřičný můstek,kdy jsem měla pocit,že mi nasadili rovnátka,že se mi posunují zuby. Ale asi po týdnu nošení se vše usadilo.Když jsem dostala keramický můstek bez nacementování na zkoušku,tak jsem nemohla kousat,a na skus horní zuby opravdu bolely. Při skusu na trojky se mi jakoby odklopily jedničky a naopak.Tohle po nacementování vymizelo.Abych měla zoubky dobré na skus, lékař mi zbrousil spodní zuby s tím,že budou namodelovány při výrobě spodního můstku.Jenže já mám pocit jakoby horní zuby směřovaly jakoby víc dovnitř než tomu bylo dříve a při skusu jakoby táhnou jedničky a dvojky (jakoby se chtěly sesunout z obroušených zoubků,táhnou dovnitř).Je to v pořádku? Je to o zvyku jak říká můj lékař,nebo by měl můstek sednout a já bych se měla cítit jakobych měla vlastní zuby? Moc děkuju za rady. PS: Příští týden mám jít brousit spodní 3-3 s nasledným zhotovením metaloker.můstku.
blaze  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, nechal jsem si zhotovit můstek namísto 3 chybějících zubů (4,5,6,). Tudíž mi byla obroušena trojka. S tvarem nového zubu, a vůbec můstku, nejsem spokojen. Je běžné, že se dělají obtisky pouze s obroušenými zuby, jak tomu bylo v mém případě? 3 je o mnoho větší než byla a je nevzhledná. Dále zuby 4,5,6, vůbec nedokusují na protilehlé. Zvenku vypadají, že jsou téměř u horních, ale zevnitř, při skusu, cítím mezi nimy a hornímy zuby mezeru asi 1-2 mm. Prosím o odborné zhodnocení téhle situace. Děkuji za odpověď
JS LAB - Zubní Laboratoř Jiřího Sedláčka  |  Basic member  |  Brno
  • 7 odpovědí
Odborné posouzení vaší situace takhle na dálku je nemožné, ale obecně, pokud s novými zuby nejste spokojený, nenechte si je cementovat. Ne vždy se podaří zubní náhradu zhotovit ideálně hned napoprvé, je to velmi složitá práce a záleží na mnoha okolnostech. Ale téměř vždy je možné náhradu dále upravovat, pokud to možné není, nezbývá než začít od začátku. Pacient ale musí být spokojen.Navíc si za nové zuby platíte, jste zákazník, tak si nenechte vnutit něco s čím nebudete spokojen. Jiří Sedláček
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. V případě vaší nespokojenosti doporučujeme kontaktovat Vašeho ošetřujícího lékaře, který určitě upraví výšku skusu zábrusem a zároveň upozorníte na tvar a velikost 3-ky.
Otisky na keramické korunky se vždycky zhotovují na obroušené zuby, následně zubní technik zhotoví sádrový model a na něm keramické korunky.

V případě vašich dotazů prosím kontaktujte recepci Kliniky GHC tel.XXXXXXXXXXX-8

S pozdravem a přáním hezkého dne,
Dr.Andrea Král
smudla  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, asi před rokem mi zubní lékař udělal můstek přes jedničky dvojky, je přichycený na špičákách. Problém je ten, že zuby jsou nepřiměřeně velké a mám udělaný velký předkus - dokonce mi můstek jakoby trochu vystupuje do popředí před dásně. Navíc mi začal černat špičák, na kterém je můstek přichycený. Můstek je zezadu černý a zepředu bílý. Jsem z toho dost nešťasný, chtěl bych ho celý vyměnit za bílý a prostě zuby mít přiměřeně velké, ne vypadat jak králík. Jinak celkově mám zuby v dost špatném stavy - téměř vše zablombováno černými blombami nebo černé korunky zevnitř - zvenku bílé. Můžete mi prosím poradit, zda je možná výměna můstku za jiný u jiného lékaře a kolik by to odhadem cenově přišlo? Přední spodní zuby jsou vcelku dobré - až na zubní kámen, který mě také dost trápí. Jsem okres Blansko, prosím o doporučení nějakého lékaře, klidně i Brno. Moc děkuji za radu.

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí