Reklamace spolknuté korunky?

Reklamace spolknuté korunky?

yeskynka  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den.
Ráda bych sezeptala odborníka na názor.
Minulý rok v říjnu jsem si dala udělat keramickou korunku na stoličku u své zubní lékařky.Po třech měsících se mi odlepila.Paní doktorka mi jí připevnila,ale korunka byla do 14 dnů opět dole.To samé se opakovalo ještě dvakrát a poté mi paní doktorka korunku vyreklamovala.Reklamace byla uznána a tak podle nového otisku mi udělali korunku novou.Ovšem s tím,že mi paní zubařka obroušený zub musela nastavit a otisk znovu předělat.Nová korunka mi vydržela asi 5 týdnů a opět se odlepila.Opět mi byla korunka nalepena zpátky,ale po týdnu se odlepila,ovšem nešťastně a při jídle jsem jí omylem spolkla...Jak mám postupovat dál??Děkuji za odpověd.
MUDr. Aleš Váňa  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 44 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
korunka musi být vyhotovena tak, aby nepadala. Nesmí se odlepit ani spadnout. Můžeme uvažovat, že došlo k rozlomeni kořene a korunka nebude držet nikdy. To je ale nutne ověřit rtg snímkem.
Dostavte se prosim na vstupni konzultaci a vyhotovime kompletni léčebný plán.
S pozdravem MUDr.Aleš Váňa
XXXXXXXXXXXXXXX
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážená paní,

spolknutí korunky je komplikace,která Vás pravděpodobně neohrozí na zdraví,neboť tento cizí předmět má velikost a tvar, které jsou
slučitelné s pohodovým průchodem zažívacího traktu. Můžete napomoci konzumací stravy bohaté na vlákniny,například zelí.
Případnou reklamaci můžete uplatnit u lékaře,který Vám korunku zhotovil. Špatnou retenci (držení ) korunky může zapříčinit
malá výška nabroušeného zubu a jeho tvar.

S pozdravem MUDr.Jana Ugrenovičová

Stomatologické od. Klinika GHC Praha
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

já Vám mohu poradit jen to, abyste vyhledala jiného zubaře ke konzultaci stavu a zjištění příčiny. Vámi popsané selhávání retence určitě není normální, dobře zhotovená korunka většinou drží spolehlivě.

S pozdravem,
MUDr. Jiří Tritthart

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí