Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Záruka na zubní můstek - Keramické korunky a můstky - Diskuze

Záruka na zubní můstek

Záruka na zubní můstek

Olinek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,potřebovala bych vědět jak dlouhá záruka je na zubní můstek. Děkuji
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Hezký den,
na zubní můstek záruka ze zákona neexistuje. Možná jste si ale nějakou sjednali s lékařem, to netuším.
S pozdravem
doc.Šmucler
Olinek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,moc děkuji za odpověď a přeji hezký den Polanská

Reakce na Olinek

Katka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, jsem zubní laborant a pořád se dohaduji s doktorkou jaká je záruka na protetické práce ať snímací nebo fixní. Paní doktorka tvrdí, že 2 roky a já si myslím, že je to nesmysl, když životnost některých výrobků je 2 roky někdy ani ne. Vždy musím práci předělat zadarmo, i když to není moje chyba. doktor chybu nikdy neuzná. Četla jsem, že práce na zakázku a rukodělná práce nemá žádnou záruku. Mluvila jsem s několika kolegy a nikdo vlastně neví jak je to. Prosím Vás pane Šmucler mohl byste mi říct jak to vlastně je? Děkuji Nováková

Reakce na Katka

doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Asi spolupracujete jako dva podnikatelské subjekty? Pak je to dohodou. Jistě není možná třeba dvouletá záruka na třeba dlahu Essix.
Juli  |  návštěvník  |  London, City of
  • 3 odpovědí
dobrý den,
že není záruka na můstek, tak to se mi ani trochu nelíbí. Za můstek z porcelánu jsem zaplatila cca 100 tis., můstek mi na polovičku nesedí, otéká dáseň, které se dlouhoobým zánětem už zásadně změnila. Až jsme se dotali k ATM. Situace s mým můstkem se táhne už skoro 2 roky. Můstek už byl 3x upravován, takže jeho materiálové vlastnostmi museli být značně změněny. Na můstku jsem teď zaznamenala skvrny, pravděpodobně od čaje. Není divu, když porcelán a glazura už byla v souvislosti s úpravami už 3x v peci. A to není úprava poslední. Prý to vyřeší dentální hygiena??? Na dentální hygienu chodím 2x ročně, ošetření nestojí málo peněz a to si tam mám chodit nechat čistit ještě skvrny na porcelánovém můstku. stálo to hodně času, bolesti a nejsme ještě u konce. A na takový spatlaný drahý můstek nemám záruku??? kam se má člověk obrátit se stížností?? vzít si drahého právníka a platit a platit a platit....... s nejistým výsledkem, když píšete, že na můstek zákon žádnou záruku nestanoví??? Jak má jedinec odhadnout, komu se dostane do rukou?? Můstky zadní už 2 mám a vše vpořádku. Vydržely desítky let. Tragédie je, že tento jsou horní přední 2-1-1-2. Jsem zvědavá, zda mi někdo fundovaně odpoví?? děkuji Julie (70)

Reakce na Juli

Katka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, pracuji jako zubní technik a myslím si, že Vám měli můstek hned předělat, když nesedí. Vůbec jste ho neměla převzít. Ale jak je to ve skutečnosti to mi nikdy nikdo neřekl. Pracuji se zubařem bez smlouvy, protože zubaři smlouvu s laboranty podepsat nechtějí. Takže nemáme ani dohodnutou žádnou záruku. Ale v praxi je to tak, že když je něco špatně tak mi to hodí zubař na hlavu a já to musím předělat (zadarmo), i když to třeba není moje vina a byl špatný otisk, na modelu mě to sedí, ale situace v ústech je jiná. Ale zubaři většinou chybu nepřiznají.Trvejte si na tom aby Vám můstek udělali nový na jejich náklady. Prostě ho reklamujte. Hygiena nevyřeší nesedící můstek. Někde jsem četla, že zubaři mají ze zákona dvouletou záruční lhůtu vůči pacientum. Na druhou stranu zubní technici žádnou záruku nemají, protože na práci na zakázku se prý záruka nevztahuje. Ale zubaři po nás vyžadují dvouletou záruku. Kde je pravda? Nevím jestli se to někdy dozvíme. Katka

Reakce na Katka

Juli  |  návštěvník  |  London, City of
  • 3 odpovědí
Dobrý den Katko, děkuji za odpověď. Mám jen doplňující otázky. Zda, když byl keramický můstek 3x upravován s použitím pece, má ještě kvalitativní vlastnosti, které by porcelánový materiál měl mít? A když se ho chystají upravovat po 4., zda by nebyl zcela znehodnocen? Druhá otázka, zda je normální, aby na porcelánovém můstku vznikala zabarvení od čaje, jak se to děje normálně na zubech. Pan doktor říká, že je to normální i na porcelánovém můstku. Měla jsem porcelánovou korunku na horní jedničce skoro 15 let a byla pořád jako nová, žádné zabarvení. Děkuji moc. Julie

Reakce na Juli

Katka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, s těmi skvrnami jsem se nesetkala. Myslím si, že pokud můstek každý den správně čistíte, žádné skvrny by na něm zůstávat neměly. Je to podobné jako keramický hrneček, když se myje je čistý. Na keramický můstek se jako poslední fáze dává glazura, která má zacelit všechny póry, právě proto, aby keramika nepřijímala žádné pachy a zabarvení. Ohledně úprav keramiky : s každým pálením po finální glazuře se keramika stéká, tvar i barva a samozřejmě už má horší vlastnosti. Obecně platí : čim víc pálení tim hůř. Já osobně se snažím udělat můstek na 2 až 3 pálení. Už vůbec neni dobré dávat do pece můstek, který už byl nošen v ústech, protože z vlastní zkušenosti vím, že je to horší než lepší. Keramika může od konstrukce odprýsknout nebo se v ní udělají bubliny a musí se znovu opravovat a nikdy se neví jak to z pece vyleze. Nakonec to dopadne tak, že je lepší udělat nový. Mrzí mě, že máte takové problémy, zvlášť to, že jsou laboranti, kteří by se přetrhli, aby pacientovi udělali to nejlepší a kazí to ti co chtějí jen tahat z lidí peníze. Ještě mě napadlo, že by jste se mohla zeptat na své zdravotní pojišťovně nebo revizního lékaře. Snad jsem Vám trochu pomohla. Katka

Reakce na Katka

Juli  |  návštěvník  |  London, City of
  • 3 odpovědí
dobrý den Katko, pomohla jste mi a hodně. Kdo není z oboru, potřebuje informace a ty jste mi dala. Na základě toho jsem dnes oznámila panu doktorovi, že keramický můstek reklamuji a chci, aby mi udělali nový. Vůbec neprotestoval. Spíše naopak. Ale i noci jsem špatně spala, jak to dopadne. A dopadlo dobře. Takže ještě jednou..... moc děkuji!! Julie:)

Reakce na Juli

Katka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 4 odpovědí
To jsem ráda, přeji Vám aby nový můstek už byl perfektní a bez problémů. Katka

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí