Korunky a plomby nesedí

Korunky a plomby nesedí

amy  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den,mám problém od doby,kdy mi půl roku předělávali první dvě korunky se skusem,který mám tak nějak na nakřivo,takže mě bolí pant.Přesto se dle mě korunky nepovedly(pryskyřičné),vůbec nesedly na vrchní zuby a když jsem přišla s bolestí vrchní zub mi byl ubroušen snad o polovinu a úplně na plocho.Člověk vydrží lecos,ale nyní mi byly odvrtány 3kazy na opačné straně vzadu,od té doby co tam byl amalgám mě bolí,brní celá pusa a projíždí tlak v dásni.Nechala jsem si zatím vyměnit 2 výplně za bílé,ale amalg.dále brní a pod dolní bílou výplní mě dál bolí zub.Lékař mi řekl,že mě tam nemá co bolet.Výsledek je přeze všechno,že ani bílé výplně mi nesednou do skusu neboť díky zploštělému zubu mi to"ujíždí" a plomby byly dotvarovány opět do podoby,že na jedné straně mám nižší zuby než na druhé.Prý to již nebude to co mé zuby a nemám být citlivá.Dá se tedy nějak zjistit pod "kterým"zubem není něco v pořádku?také po čištění zubů mi z pod korunek teče krev,je to normální?? děkuji moc za odpovědi a uvítám někoho kdo se mě ujme nejl.z Prahy.
M-DENT - Privátní zubní ordinace doktora Majera  |  Basic member  |  Praha
  • 11 odpovědí
Dobrý den. Zda-li pod zoubkem je či není kaz, docela spolehlivě rozhodne rentgen. Dále existují různá vyšetření jako zkouška vitality, či poklep, které mohou rozhodnout o tom,co s daným zoubkem dělat. A dále, jestli krvácejí dásně kolem korunek, znamená to, že korunky jsou nepřesné a dráždí.
amy  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý večer moc děkuji za tak rychlou odpověď,jen bych chtěla říci,že na rengenu-celé čelisti jsem byla,předtím mi byly dělány i "malé" rtg v ordinaci,prý tam nic není,jen paní dr.uvažovala o vytažení nervu,na poklep mne však bolel jiný již ošetřený zub.Nejde o stálou nesnesitelnou bolest,ale chvílemi mi jde tlak a bolest až do uzlin-předchází vždy silný tlak v dásni a tupá bolest.Nechci nikoho znevažovat jen mi vadí že už to stálo dost peněz a bolest,zkus i korunky nejsou ok.Děkuji pokud mi to finance dovolí budu ráda jde li třebe k Vám přijít.
M-DENT - Privátní zubní ordinace doktora Majera  |  Basic member  |  Praha
  • 11 odpovědí
Dobrý den. Můžou být samozřejmě další příčiny, pokud je protetika nepřesná a "vyšší" způsobuje traumatické změny a ty se projevují jako bolest při skusu, může to být také nesnášenlivost některý materiálů. Do ordinace samozřejmě můžete přijití, použijte prosím číslo XXXXXXXXXXX, adresa Londýnská 45
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, Vypadá to na komplexnější problém. Spolehlivou diagnozu přinese jednak vyšetření v ústech, RTG vyšetření, ale i laserové vyšetření přístrojem Diagnodent. Poté je možno navrhnout terapii, která bude z dlouhodobého hlediska spolehlivá.
Romana80  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

potřebovala bych vědět, zda existuje něco jako nesnášenlivost můstku? Minulý týden mi moje zubařka obrousila zuby s tím, že mi bude dělat můstek mimo chybějící šestky. Po nasazení provizorního můstku mě po dvou dnech začali bolet zuby. Mám pocit, že mě bolí celá strana vpravo dole, ale protože se bolest přenáší a můstek mi dělali vpravo nahoře, je možné, že se bolest přenáší. Ale každopádně od čtvrtka nemohu fungovat bez prášků na bolest. Bolí to neustále bez přestání. Myslíte, že se to samo usadí? Nebo jsem alergická na materiál?

Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

Romana Broukalová

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí