Zubní můstek - výměna

Zubní můstek - výměna

Eva  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den ,již 13 let mám zubní můstek.Chtěla bych si ho dát vyměnit.Mám ale strach že s můstkem mě budou odstraněny zuby pod ním i když se můstek sundá rozříznutím.Jaké je procento úspěšné revize zubů po tak dlouhé době?Pilířový zub /7/ jak jsem teprve nedávno zjistila má pouze 2 dobře zaplněné kanálky a ve třetím je ulomený nástroj jaká je šance na reendodoncii?Je možnost že zub může po tak dlouhé době "ožít"?Děkuji předem za informace.
MUDr. Štěpán Gála DDS  |  Basic member  |  Praha
  • 30 odpovědí
  • 11 Likes
Nejprve je potreba udelat rtg, dle toho lze zhodnotit prognosu a uspesnost preleceni. POkud jsou spatne yaplnene kanalky a je tam i zalomeny nastroj kazdy poctivy a zodpovedny zubar Vam novy mustek na takto osetreni zub neudela. POkud by pod mustek a zuby byl kaz, pak cim dele budete cekat s vymenou tim vetsi je pravdepodobnost, ze muzete o zub/y drzici mustek prijit a tudiz vyhotoveni noveh mustku nmebude mozne.Z jakehop duvodu chcete mustek menit. S podravem,Stepan Gala
MUDr. Pavel Vlnař  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Plzeň
  • 19 odpovědí
  • 4 Likes
1. Dobrý den. V otázce je popsáno větší množství problémů, které je vždy třeba hodnotit samostatně a bez RTG a konkrétního vyšetření, bude odpověď pouze přibližná. V případě nálezu kompromisní protetické práce se pacienta ptám, zda má nějaké klinické problémy. Pokud není patrný zásadní nález, který je nutno odstranit, může být předělání práce na kompromisních pilířích kontraproduktivní. Po sejmutí práce je možné zjistit, že další fixní práci není možné zhotovit a celé snažení, bez ohledu na peníze, skončí neúspěchem. Tuto míru rizika by Vám měl sdělit zubní lékař. Reendodoncie – opakování léčby kanálků je často úspěšná, ale v případě zalomeného nástroje její úspěšnost dramaticky klesá. Pokud je nástroj nevybavitelný a zub je s nálezem, je potom indikován k extrakci. Pokud vše shrnu, tak předělání mostu s pilířem, který nebude možné zaléčit, není vhodné.

Související recenze a zkušenosti

Keramické korunky a můstky - Související videa

Doktor ve Vašem okolí