Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nevyhovující zubní náhrada - Metalokeramické (slitina-keramika) fixní náhrady - Diskuze

Nevyhovující zubní náhrada

Nevyhovující zubní náhrada

Helena Kratochvilova  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,manžel si nechal udělat zubní náhrady,letos v 60ti letech,protože měl špatné zuby,hrozně se těšil, že bude moci s nimi kousat,jelikož je masový typ,ale zhotovená spodní zub. náhrada mu po nasazení ihned poškodila dásně,a to jen za několik hodin,horní náhrada mu při skousnutí padala. Měsíc než se mu zhojila dásen,a při nasazování náhrad se mu na horní ulomil zub.Musel znovu čekat až si je mohl nasadit a hned vyzkoušet, ale horní náhrada mu při skousnutí vypadla. U zubaře se dozvěděl, že s nimi nesmí kousat,má je jen na úsměv?PORAĎTE CO S TÍm? Děkuji
Petr Šimek  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, z Vašeho příspěvku soudím, že jde o snímatelnou náhradu, zde se odehrává přenos žvýkacího tlaku pomocí sliznice (dásně) a někdy částečně pomocí zbývajících zubů. Téměř u každého pac je nutno po krátké době po nasazení nové náhrady tuto upravit aby dokonale kopírovala měnící se povrch měkkých tkání a nepůsobila otlaky.

Snímatelná náhrada v ústech drží buď na zbývajících zubech a pokud chybějí, tak pomocí adheze ..ta je možná pouze v horní čelisti.
Pokud náhrada padá při skousnutí může být problém v postavení zubů náhrady, některé typy náhrad je ovšem nutno naučit se při kousání přidržovat tvářovými svaly a tímto náhradu stabilizovat při zátěži

Nejlepší je navštívit ordinaci stomatologa aby náhradu upravil, přip zhotovil jiný typ, případně zvážit stabilizaci náhrady pomocí zubních implantátů.

MDDr Petr Šimek, Dent Medico, Praha 8
Nikča  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Od mládí mě trápil vzhled mého chrupu, zůstaly mi některé mléčné zuby, trvalé chybí. Nechala jsem si vyhotovit korunku na přední zub nahoře tzv. dvojku, zubařka mi jej zbrousila a vysvětlila mi, že korunka bude vzadu kovová, vepředu bílá. Stála mě necelé dva tisíce korun. Nyní jsem zklamaná, jelikož zrovna u toho zubu se mi odhaloval krček, dáseň je tedy výše než u ostatních zubů. U korunky mi jde vidět cca 1,5 mm kovu, paní doktorka to vysvětlila ustupující dásní, ale není schopna mi odpovědět, zda to jde nějak spravit. Uvažuji o změně lékaře, ale chci se zeptat, zda jde korunka, která není ještě zacementovaná, opravit (dopotáhnout bílou hmotou), aby nic nebylo vidět. Až nyní při pátrání na internetu jsem se poprvé dozvěděla, že jsou i celokeramické korunky a další materiály. Lékařka mi nic více nevysvětlila ani životnost korunky a podobné věci. Proto hledám radu odborníka.
Dentální klinika Jan Stuchlík  |  Basic member  |  Praha
  • 15 odpovědí
Dobrý den, děkujeme za Vaši radu.
Oprava korunky (dopotáhnutí bílou hmotou) situaci spíše zhorší.
Jediné rozumné řešení je zhotovení nové celokeramické korunky.
Vzhledem k tomu, že se jedná o přední, esteticky významný zub, je potřeba řešit také odhalování dásně a zabránit mu do budoucna, aby se časem neodhalil přechod korunky na vlastní zub.
Nejdokonalejším postupem je chirurgické překrytí obnaženého krčku štěpem dásně z patra. Transplantát dásně zcela sroste s okolím, rozdíl není v podstatě patrný a jedná se i o prevenci dalšího ústupu dásně do budoucna. Pak se zhotovení celokeramická presovaná korunka.
Cena transplantace dásně: 4.500,- Kč.
Cena celokeramické korunky: 9.000,- Kč.

S přáním hezkého dne,
MUDr. Jan Stuchlík
Doktor ve Vašem okolí