Bolest zubu po plombě

Bolest zubu po plombě

winky  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den, byla jsem u své zubařky a ta mi řekla, že se mi kazí pětka vlevo nahoře v dolní části. Zub vyvrtala a já jsem si tam nechala dát bílou plombu (Je to hodně u šestky). Uběhlo 10 dní a zub mě pořád bolel - při zkousnutí. Byla jsem znovu u zubařka a ta mě mlátila do zubu,jestli mě to prej bolí -NE a pak mi zkoušela (zřejmě dusíkem) nerv a ptala se, zda to brní, brnělo. Řekla mi, že je to asi jen dásní a ať si pusu vyplachuju kysličníkem naředěným s vodou. To už dělám týden, ale zub mě stále při zkousnutí bolí. Nevím, co mám dělat??? Děkuji Vám za odpověď.
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

mírná bolest nebo citlivost na skus po zhotovení bílé výplně je poměrně častou komplikací. Nemusí ale hned znamenat, že byla výplň špatně zhotovena. Dost záleží na vzdálenosti výplně od nervu a také na tom, zda byla výplň zhotovena vrstvením.

Doporučoval bych nejspíš ještě pár dní až týdnů počkat, zejména pokud jste pozorovala aspoň nepatrný ústup bolesti. Jestliže bolest neustoupí, doporučuji výměnu výplně, klidně opět za bílou, ovšem s použitím přiměřené podložky.

Vámi popsané zkoušky zubu poklepem a chladem jsou důležité a bylo správné, že je lékařka provedla.

MUDr. Jiří Tritthart
AMERICAN DENTAL
Alík  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 4 odpovědí
Já mám stejný problém po výměně plomby amalgánové za bílou vpravo dole na osmičce , ale pan zubař mi ještě po týdnu co jsem nemohla skousnou, plombu trochu obrousil, byla o něco vyšší a to způsobilo bolest i sedmičky a skoro šestky a také citlivost horních protějších zubů .Nicméně stále mě zub na skus bolí a blbé je že na druhé straně také nemohu kousat protože je tam obroušená sedmička která čeká na nalepení korunky a je velmi citlivá.
OSOBNĚ BYCH DOPORUČILA VŠEM PACIENTŮM, ALE I ZUBAŘŮM OPRAVIT NA HOTOVO A FUNKČNĚ JEDNU STRANU A POKUD BUDE FUNGOVAT BEZ BOLESTI, TAK SE TEPRVE PUSTIT DO DRUHÉ POLOVINY CHRUPU. Protože jsem teď přes Vánoce zažila to že jsem nemohla kousat ani na jedené straně, protože jsou obě v procesu oprav. Ale ještě uvidím zda za další týden bolest nepřejde. Pokud ne budeme to muset řešit dál.
Adela  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
měla jsem problém s bolestí a citlivostí spodní stoličky, kterou sem již měla zaplombovanou. Šla jsem tedy k zubaři, který mi stoličku vyvrtal a dal bílou vložku. Za 2 týdny sem se vrátila a zub vyvrtal a zaplomboval. Zub přestal bolet ale za nějaké dva měsíce bolet opět začal. Znovu sem šla k zubaři, který udělal to samé jako předtím. Zub vyvrtal a vložil bílou vložku (2x). Takže měsíc jsem měla v zubu jen vložku a zub přestal bolet. Když mi tam dal ale plombu zub druhý den začal zase bolet, ani jsem na tu stranu nemohu kousat. Nevíte co s tím? Je to těmi plombami nebo něčím jiným? Předem děkuji za odpověď
Alík  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 4 odpovědí
Ježíš chudero, to je trápení se zubama, úplně s váma soucítím.
MUDr. Dagmar Trägerová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 9 odpovědí
Dobrý den, zub po ošetření kompozitní výplní může bolet z několika příčin. Pokud byl kaz rozsáhlejší a zasahoval blízko ke dřeňové dutině, může být zub nějakou dobu citlivější než si na plombu "zvykne". Někdy se však může stát, že zub ošetření nezvládne a postupně odumře. Tuto možnost Vaše ošetřující lékařka vyloučila poklepovou a chladovou zkouškou. Podle příznaků co popisujete bych se spíše přikláněla k tomu, že plomba je vysoká do skusu, zub je při každém skousnutí přetížený a proto bolí. Tento problém by vyřešilo snížení výplně zabroušením. Výplachy peroxidem vám nepomůžou.
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Pokud je problém od dásní, jsou na trhu silnější ústní vody na bázi chlorhexidinu a mohly by lépe zabrat.
Alík  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 4 odpovědí
a nějaký typ? název takové vody, máme?
betka.pistova  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den ráda bych se chtěla zeptat,zda je možné pokud mám na právé horní jedničce,vyvratný zub ošetřen nějakou růžovou vodičkou a daná bílá plomba,proč mě to někdy "škube" nebo píchá a vadí mi na to studené?I když sedím tak někdy to zapíchne a trošku mě to bolí při skusu?
Děkuji předem za odpověď
jana2308  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Ráda bych se zeptala přet pěti dny mi moje zubařka plombovala malý kaz krcku .Bylo mi řečeno ,že zub může být citlivý až dva měsíce,ale od plomby nemohu být bez prášků hrozná bolest.Prosím o radu mám počkat nebo jít k zubařce.

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí