Dávicí reflex u zubaře

Dávicí reflex u zubaře

Dvořák  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den
Rád bych se s vámi poradil. Mám problém se dvěma zuby konkrétně horní 6. zuby potřebují vyčistit kanálky a vyplnit. jedna horní 6 se už odlomila a zbývá jen přední viditelná strana.
Můj problém spočívá v to, že jsem po dvou zákrocích, při kterých mě zbavily dvou osmiček na spodní čelisti a opravou horních šestek se kterými je momentálně problém výše napsaný. Při pokusu o ošetření trpím dávicím reflexem, při dotyku jazyka a více otevření úst stomatolog není schopen vykonat jakýkoli zákrok. Když navštívím dentální hygienu, je to o trochu lepší tam dokážu pozastavit nebo přerušit výkon lékaře, abych se uklidnil, a pak může pokračovat. Lékař, který mi měl čistit kanálky, mi zvládl pouze píchnout znecitlivující injekci, ale při dotyku jazyku nedokážu spolupracovat a dávím se. Když jsem lékaře poprosil o úplnou narkózu, bylo mi odpovězeno, že tuto nadstandardní péči nedělá. Dostal jsem radu, že si můžu zajet do Prahy na stomatologickou kliniku, která by mi tento zákrok udělala za 70000 kč. Nejsem tolik movitý, abych takovou peněžní částku mohl zaplatit. Druhá rada byla, abych si zašel na psychiatrii a nechal se vyšetřit.
Prosím vás o radu, jak se zbavit dávicího reflexu a nebo o jinou lékařskou metodu, jak docílit, aby mi mohl stomatolog dát zuby do pořádku. Děkuji předem za jakoukoli radu. D.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Hezký den,
v celková anestezie stojí cca 2-3000 Kč za hodinu, záoleží, kolik hodin se má daný výkon provádět ale asi by to nemělo být za takovou částku. Dávivý reflex se dá zmenšit anestezií sprayem a psychoterapií, což je nadlouho ale nejlepší.
S pozdravem doc.Šmucler

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí