Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
"Dočasná" zubní výplň? - Zubní výplně - Diskuze

"Dočasná" zubní výplň?

"Dočasná" zubní výplň?

Golfista  |  návštěvník
Dobrý den, Zhruba před 3-mi lety mi byl vyvrtán zub, a byla do něj nasazena výplň, jaká je na fotce, cca po 3 měsících se mi výplň "zničila", rozdrolila se. Protože jsem byl hloupý, k zubaři jsem zašel až po cca 2 letech. Paní doktorka mi měnila můstek, a zub opět uzavřela tímto cementem, nebo co to je. Ovšem já to pochopil tak, že už to je finální stav zubu. Sice říkala, že zub trošku "poklesl", ovšem to nevadí. Potom jsem šel za nedlouho na další zákrok, kde byla 2. paní zubařka, jenž mi tento zub před výměnou můstku vyvrtala, a ptala se mě, jestli se mnou paní zubařka #1 řešila, že budu mít korunku. Takže prví věc co mě štve je, že zubařka #2 mi ten zub naschval obrousila, abych si musel nechat udělat korunku, ovšem s tím paní zubařka #1, jenž tyto zákroky dělá vůbec nepočítá, neboť si myslí, že ten zoubek sám poklesl. A druhá věc, co mi dělá starosti je, jakou že to vlastně nyní mám výplň, zda je finální, nebo spíš zda vydrží... /jak dlouho) Díky moc za Vaše názory.. Následující fotka je aktuální.
MDDr. Michaela Hricová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 7 odpovědí
  • 1 Like
Zub sa kryje korunkou v prípade, že je masívne poškodený kazom a samotnou výplňou by nebol dostatočne chránený a odolný.

V prípade výplne sa pravdepodobne jednalo o dočasnú výplň alebo o výplňový cement, ktorý je lacnejší,ale jeho životnosť a odolnosť je nižšia ako iné definitívne výplne.

MDDr. Michaela Hricová
Ječná 546/ 17, Praha 2
+XXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí