Otevřený zub

Otevřený zub

Roman  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobry den, v utery me strasne bolel zub, ve stredu sem si tedy zasel za zubarkou a ta rekla ze mi tam zacina zanet tak zub vyvrtala a ja vyplivl trochu krve a kapku hnisu , ona mi nechala zub otevreny pry kdyby jeste neco teklo a za 14 dni sem k ni objednani na zadelani diry (jede na 14 dni na dovolenou) , jenomze ja se bojim jestli nebude zub otevreny moc dlouho ? a co mam delat ? dekuji
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
Prosté otevření zubu vede k rychlé úlevě (pokud jsou obtíže způsobeny hnisavým zánětem pod kořenem zubu), ale také k reinfekci kořenového systému. Zub pak i po zaplnění může být osídlen bakteriemi a může vést ke vzniku či přetrvávání chronického zánětu, tedy "váčku".
Zub je vhodné co nejdříve řádně vyčistit, vydezinfikovat, aplikovat do kořenového systému dezinfekční kořenovou výplň a uzavřít výplní, po zklidnění stavu pak zaplnit kořenové kanálky definitivně.
PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
Prosté otevření zubu vede k rychlé úlevě (pokud jsou obtíže způsobeny hnisavým zánětem pod kořenem zubu), ale také k reinfekci kořenového systému. Zub pak i po zaplnění může být osídlen bakteriemi a může vést ke vzniku či přetrvávání chronického zánětu, tedy "váčku".
Zub je vhodné co nejdříve řádně vyčistit, vydezinfikovat, aplikovat do kořenového systému dezinfekční kořenovou výplň a uzavřít výplní, po zklidnění stavu pak zaplnit kořenové kanálky definitivně.
S pozdravem Dr. Růžička
marketa  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,domam půl roku otevřený zub,byl tam velký zánět.Jednou mi ho pan zubař zadělal nšjakou provizorní vložkou,musela jsem jí jít hned po dvouch dnes vyndat ,poněvadž zub bolel.Asi po 14ti dnech mi ho opět uzavřel,celkem to bylo v pořádku pak vložka vypadla a byla jsem na kontrole a pan zubař mi chtěl vyčistit kanálky ale bohužel se tam nemohl dostat jakoukoliv jehličkou,je možné aby se kanálek ucpal a jak se to vyčistí?Moc Vám děkuji za odpověd.Zub mám pořád otevřený.

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí