Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Plombují se osmičky? - Zubní výplně - Diskuze

Plombují se osmičky?

Plombují se osmičky?

Petronela  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, včera mi moje zubařka zaplombovala obě osmičky nahoře a dnes jsem se dozvěděla o dvou lidech,kteří museli na vysekávání zubů pod narkozou, protože měli také zaplombov. osmičky mimochodem od stejné zubařky.Prý se to nedělá,prý když jsou zkažené tak se mají vytrhnout? Jak to je? Bojím se, že mě to vysekávání taky čeká.Děkuji
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,děkujeme za Vaš dotaz.Naši stomatologové,některé osmičky s kazem opravují,některé extrahují,zaleží na mnoha faktorech.(např. na postavení kořenů, na postavení celého zubu , či na rozsáhlosti případného zubního kazu) Rozhodně se nemusíte bát,že by bylo pravidlem, aby se zaplombované osmičky musely vysekávat.

S pozdravem Hana Procházková
  • 30 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den.
Většinou se zuby moudrosti extrahují,ale samozřejmě záleží na mnoha jiných XXXXXXXXXXXXXX se týká extrakce,museli bychom vidět alespoň rentgen,abychom zjistili,jak by případná extrakce probíhala.
Martina  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,před půl rokem mi lékařka vyvrtala všechny 4 osmičky, ale u jedné řekla, že byla špatná a že stejně běhm půl roku by měly jít všechny pryč. Osmičky mně nebolí, ale po zaplombování jsem omylem najela lžičkou na zadní hornní osmičky a mohla jsem se bolestí zbláznit, přesto při jídle nic necítím, možná jen trochu reakce na studenou vodu.... Je to už víc jak půl roku a zkusila jsem si lžičkou ťuknout o horní osmičku, bolestí jsem vykřila..... Ale pouze jen opět reakce byla na nerez. Chtěla bych se zeptat, co způsobuje onu bolest, když normálně mě ten zub bolí?
Dentim s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
i osmičky se plombují. Vaše bolest vzniká pravdepodobně následkem vzniku galvanického proudu mezi amalgamovou plombou a kovem lžíce.
T.I.
Martina  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
OPRAVA PŘEDEŠLÉHO DOTAZU:-)Chtěla bych se zeptat, co způsobuje onu bolest, když normálně mě ten zub nebolí?
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážená paní/slečno,

děkujeme za Váš dotaz. Zuby moudrosti (osmičky) se ošetřují výplněmi (plombami), když jsou vyrostlé v zubním oblouku a funkční, tj. mají kontakty s protilehlými zuby a koušou. Pokud ne, doporučuje se raději jejich odstranění. Bolest zubu způsobuje dráždění nervu v případě kazu a jeho komplikací. Pokud je zánět okolí zubu, může způsobit otok a také bolestivost. Buď se tedy jedná o problematiku dásní, které se zanítí, když je osmička prořezaná částečně a vzniká za ní pod dásní kapsa. Dále může jít o přechod zánětu ze zubu na okolní kost. Doporučuji v případě zmíněných problémů navštívit zubního lékaře. Na naší klinice jsme Vám k dispozici a velmi rádi Vás ošetříme. Vstupní konzultace stojí 950,- Kč a pro objednání jsme Vám k dispozici na níže uvedených kontaktech.

S pozdravem

MUDr.Jana Ugrenovičová
stomatolog
Klinika GHC Praha
tel: XXXXXXXXXXX,8
email: XXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí