Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Elektrický výboj mezi plombami - Zubní výplně - Diskuze

Elektrický výboj mezi plombami

Elektrický výboj mezi plombami

AnnaNO
AnnaNO  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, před nějakou dobou mi paní doktorka ošetřila sekundární kaz na šetce dole. Asi po roce začal zub pobolívat. Při další návštěvě paní doktorka řekla, že tam nic nevidí, ale že je odlomený maličký kousek plomby, což může způsobovat moje potíže, plombu znovu odvrtala a nahradila novou (opět amalgámovou). Zub byl dlouho citlivý na skousnutí a na studené.
K čemu ale hlavně směřuje můj dotaz? Proti této plombě mám asi půl roku starou plombu v horní čtyřce. Je možné, aby mezi těmito plombami vznikalo elektrické napětí a následný el. výboj? Tak nějak bych totiž mohla popsat svoje vjemy. Asi první měsíc jsem měla trvalý pocit v ústech jako když jsme v mládí zkoušeli plochou baterii jazykem. Podobná kovová pachuť v ústech přetrvává po každé nové plombě, tohle bylo ale podstatně intenzivnější a dlouhodobější. Tento pocit nyní (po dvou měsících) odezněl, ale vystřídala jej občasná velmi intenzivní bolest podobající se elektrickému šoku (dnes ráno mě doslova vystřelila z postele). Je to ale zcela jednorázový impulz, po kterém bolest zase poměrně rychle zcela odezní, a situace se opakuje třeba zase za několik dní. Něco takového jsem jěště nezažila. Zub dříve prostě bolel nebo nebolel. Můžete mi to prosím vysvětlit? Děkuji Anna
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážená paní,slečno,

nemyslím,že by popsaná problematika byla daná působením galvanických proudů, jako článek mezi výplněmi. Pravděpodobnější příčinou je dráždění nervu, buď dané blízkostí výplně k nervu zubu,nebo přítomností mikrospáry, kterou může působit dráždění nervu chemicky - třeba na sladké, termicky - na studené.
Každopádně je zapotřebí vyšetřit vitalitu zubu, protože i mrtvý zub může bolet(citlivá je zóna nad zubem)a zub bývá citlivý na skus.
Nejlépe uděláte, když se objednáte na vyšetření na stomatologickém oddělení. Na kliniku GHC Praha se můžete objednat telefonicky na čísle XXXXXXXXXXX, 208.

S pozdravem,

MUDr. Jana Ugrenovičová

Klinika GHC
Krakovská 8
110 00 Praha 1
Tel: XXXXXXXXXXX,8
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

uvedené potíže by vskutku mohly být způsobeny elektrickou energií, přesněji řečeno galvanismem. Mnohem pravděpodobnější ale je, že je jejich příčinou příliš rozsáhlá či hluboká výplň nebo lehká forma zánětu nervu v zubu nebo v periondonciu. Při těchto stavech se totiž zub může jevit jinak v pořádku. Má určitě smysl udělat rtg vyšetření, zkoušku vitality nervu či zkontrolovat výšku výplně do skusu. Pokud všechny výsledky budou v pořádku, může přijít na řadu prokazování galvanismu.

S pozdravem,
MUDr. Jiří Tritthart
AMERICAN DENTAL

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí