Podivné tečky nebo dirky v zubu

Podivné tečky nebo dirky v zubu

Spanky  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den mám takový dotaz, mám divné tečky v zubech, bohužel mám pocit že to není způsobeno kazem ale lékařem... mám pocit že mi záměrně narušuje zuby aby se na mě mohl potom záměrně vyřádit. protože zuby mě opravdu začínají občasně bolet až od doby co k zubaři chodím. Snažil sem se zub co nejlépe vyfotit pokud by jste mi pomohli určit čím je to způsobeno byl bych velmi rád nechci nikoho zbytečně obvinit.
Zuby si čistím každý den 1-2x denně, pravidelně žvýkám orbitky bez cukru a snažím se vyhnout i sladkým nápojům. Používám elektrický kartáček oral-B. budu rád za každou radu jak si zdravé zuby udržet
děkuji
MDDr. Michaela Hricová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 7 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý deň,
v prvom rade prehodnoťte Vašu doveru k Vášmu stomatológovi.
Očividne si nemyslíte, že pre Vás robí to najlepšie, tak ho zmente.
Tečky či dirky, ktore ste vyfotil su erozie, sposobene kyslymi napojmi a jedlami.
"Priehlbinky a zaokrúhlenie okrajov poukazujú na začiatočnú fázu choroby. Absencia bolesti v úvodnej fáze má na svedomí, že erózia je odhalená v pokročilých štádiách, kedy už dochádza k odhaleniu dentínu. Samotní lekári často nedokážu včas ochorenie rozoznať, čo zároveň znemožňuje skoré nasadenie preventívnych opatrení. Pravdou ale ostáva, že diagnostika erózie je skutočne náročná, keďže mechanizmy spôsobujúce vznik úbytku tvrdých zubných tkanív sa môžu objavovať naraz. Na identifikáciu hlavných činiteľov, zodpovedných za vznik úbytku tkanív, je nevyhnutné podstúpiť podrobné klinické vyšetrenie. Taktiež sa musí zohľadniť celkové zdravie, stravovanie a návyky pacienta."

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí