Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vrtat či nevrtat dítěti mléčné zuby? - Zubní výplně - Diskuze

Vrtat či nevrtat dítěti mléčné zuby?

Vrtat či nevrtat dítěti mléčné zuby?

Gabriela  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, pane doktore,
mému synovi se v 5 letech udělaly na spodních mléčných čtverkách kazy. Pan doktor mi řekl, že mám dvě možnosti, a sice, buď mléčné zuby vyvrtat s tím, že takto existuje riziko zánětu,protože plomby v mléčném zubu nedrží, anebo nechat "vyhnít" s tím, že zánět stejně přijde, zub se pak provrtá, aby odešly "plyny", jež způsobují bolest, ale v žádném případě netrhat, protože mlíčňáky drží místo druhým zubům. Sama se přikláním k vrtání, ale nechci syna trápit pozdější bolestí u metody "vyhnití".....poradíte mi, prosím? Děkuji Vám
MUDr. Miroslav Havlík  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Olomouc
  • 7 odpovědí
Dobrý den, Váš popis je velice chaotický, tak je těžké poznat jaký měl ošetřující lékař záměr. Mléčné zuby se zaplombovat dají. Kvůli udržení místa pro stálý ub je dobré ml. zub zachovat co nejdéle. Vytržení zubu je jen vyjímečně. Bez prohlídky nemůžu vědět zda bude výplň držet. Rozhodně bychom se pokusili zub zaplombovat. Přeji vám pěkný den.

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí