Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vyvrtaný otevřený zub - Zubní výplně - Diskuze

Vyvrtaný otevřený zub

Vyvrtaný otevřený zub

paja  |  návštěvník
Dobrý den,

manžel si v mládí poranil zub (horní jedničku), takže polovina zubu má černou barvu. Jeho zubař mu udělal rentgen a na základě toho mu doporučil zub vyvrtat a dát do něj výplň.
Při první návštěvě mu zezadu udělal do zubu díru, kterou provizorně zalepil a za 14 dní, že zub vyplní. Nyní po 14ti dnech zjistil, že zub je stále živý, nechal ho otevřený a musí počkat, až zub odumře. Je takovýto postup v pořádku, je dobré mít otevřený vyvrtaný zub? A jaký je potřeba dodržovat režim a jak dlouho to odumírání může trvat?
Děkuji za odpověď
MDDr. Lukáš Drobný  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Benešov
  • 9 odpovědí
Dobrý den,
standardní ošetření to není. Pokud se ze zubu (v anestezii) okamžitě nevyndá zbytek nervu, zub se nevydenzifikuje a neuzavře, hrozí masivní bakteriální komplikace, které občas končí vytažením příčiného zubu.
Zub nesmí zůstat otevřený do mnějšího prostředí. Pokud budete mít zájem, může případ konzultovat na našem pracovišti.

MDDr. Lukáš Drobný
esthesia.cz
pavla  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na postup své zubní lékařky.
již přes měsíc mě trápí dolní pravá šestka. Pod plombou se mi vyklubal zánět. Kvůli velké bolesti jsem byla na pohotovosti, kde mi zub vyvrtali a vložili depulpin. Po 14dnech jsem musela na vyjmutí. Po té době mě však zub opět začal bolet. Protože zub byl ještě živý, moje lékařka mi depulpinovou vložku akorát vyměnila za novou s tím,že nervy tahat nelze, když je zub živý. Po dvou dnech však začala nesnesitelná řezavá bolest. Vložka musela ven, avšak už šly alespoň vytahat nervy a pročistit kanálky. Dle mé lékařky se však zánět dostal do kosti pod zubem a nechala mi zub úplně otevřený s tím, že za týden tam zkusí dát vložku a uvidí se. Že se prý většinou ta kost srovná se zánětem sama.
Nerozumím tomu, ale tento postup se mi nezdá. Dle lékařky se nemusím bát infekce a jíst mohu všechno, jenom musím žvýkat druhou stranou pusy a proplachovat po jídle ústa ústní vodou. Nebyl mi udělán ani rentgen. Otevřený zub stále velmi bolí (i když je už bez nervů, což moc dobře nechápu) i celá pravá čelist. Proti bolesti mi nic nebylo předepsáno. Obvyklá analgetika u mě už dávno nefungují.
Prosím o odbornou radu, v tomto postupu se nevyznám, nikdy jsem se zuby neměla problémy, nyní mě tento zánět absolutně vyřadil z normálního života. Předem děkuji za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí