Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nárok na rentgen? - Zubní výplně - Diskuze

Nárok na rentgen?

Nárok na rentgen?

Milis  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den. Chodím na pravidelné preventivní prohlídky dvakrát za rok. Přesto sem mi již několikrát stalo, že jsem mezi těmito prohlídkami musela na zákrok s bolestivým zubem a kaz byl dost rozsáhlý. Je možné takovýto kaz na prohlídce přehlédnout? Mám nárok na rentgen, prý zobrazí i malé kazy? Děkuji za odpověď
MUDr. Jan Urbánek  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 6 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den. Rtg vyšetření (tzv. bitewing) by mělo být součástí kontrolní prohlídky. Je to tak jak píšete. Rentgen zobrazí i malé kazy a hlavně v místech, kam nelze pouhým okem vidět. Pak by k takovýmto situacím nemělo docházet. S pozdravem Dr. Urbánek
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,
na naší klinice provádíme diagnostiku kazu jak rentgenem, tak pomocí laserového přístroje Diagnodent. Dle naměřených hodnot určíme rozsah kazu.
V případě vašeho zájmu prosím kontaktujte naší ambulanci přes recepci kliniky GHC tel. XXXXXXXXX-8
S Pozdravem,
Dr.Andrea Král
olga  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
chodim k zubařce 25 let a rengen mi nikdy neudělala nevim proč když mam narok

Reakce na olga

olga  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
chodim k zubařce a nikdy mi rengen neděla.
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

zhotovení skusových rentgenových snímků (tzv. "bite-wing") by mělo být nedílnou součástí každé preventivní prohlídky. Jedná se o malé snímky, při jejichž zhotovení je pacient vystaven jen zanedbatelné dávce RTG záření. Jsou na nich zobrazeny korunky a mezizubní prostory stoliček a zubů třenovových. Při tomto vyšetření zubní lékař pozná kromě rozsáhlých kazů i malé počínající kazy, na které Vás upozorní. Tyto kazy nemusí být při klinickém vyšetření v dutině ústní vidět.

Některé malé kazy není třeba ještě léčit, vrtat, a pouze spávnou technikou čištění a používáním mezizubních pomůcek je možné jejich proces zastavit.

S pozdravem,
MUDr. Dandová
Lucie Š.  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer,
takže když mi moje zubařka, ke které jsem chodila do teď - udělala rentgen pouze jednou (před několika lety, když mi trhala poslední první zub, aby zjistila, zda pod ním roste druhý), něco zanedbala, že?
Já se rozhodla pro rovnání zubů pomocí rovnátek Invisalign, byla na dentální hygieně.. to vše jinde než u mojí původní zubařky a všichni byli zděšeni, co mám v ústech a ptali se mě, kam chodím k zubaři.
Rozhodla jsem se tímto, že odcházím a hledala jsem nového zubaře.
U něj jsem byla na vstupní prohlídce, udělal mi rentgen a zjistil mi 16 problémů, které teď budeme muset napravit.
Upozorňuji, že k zubařce jsem chodila pravidelně 2x do roka!!
Takže beru to jako zanedbání, díky kterému budu teď platit jako mourovatá.
Nový zubař mi sdělil, že pokud bych to nechala v té původní podobě a něco s tím neudělala (jinde), přišla bych za 2 roky o zuby!
Je mi 27. Dá se to nějak řešit?
Děkuji
L. Š.

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí