Zubní kaz u malých dětí

Zubní kaz u malých dětí

Janina  |  návštěvník
Dobrý den,
byla jsem se synem u stomatologa a ten mu zjistil kazy na čtyřkách. Dostali jsme doporučení na kliniku, kde mu kazy odstraní. Synovi je 2,5 roku, můžete mě prosím kontaktovat, jak ošetření probíhá a zda je nutné kazy odstranit nebo jestli počkat až mu zoubky vypadnout? Pokud je nutné odstranění je jen možnost vrtání nebo jsou i jiné způsoby? Také jsem slyšela, že když kaz vyvrtají, tak malým dětem zub ničím nevyplňují. Na bolesti zubů si nestěžuje, proto mám strach, aby pak nenastaly potíže.
Děkuji Bártová
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Záleží na rozsahu kazu. Pokud je kaz malý, stačí ho v mnoha případech pouze ručně vyčistit, poté aplikovat ozon a následně skloionomerní cement. Syn je dosti malý, aby v tomto věku se zub extrahoval. (=trhal.)
radka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Muj sym ma 5 let a ma panickou hruzu ze zubarky ta mi rekla ze snim mam nastivit psychologa co mam delat kdyz ma strach, od miminka jezdivave na hematojogii do Olomouce ma spatnou srazlivot krve tak i do budoucna bude mit oroblem i strhanim zubu.dekuji
Majka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chodím s dětma 17,13 a 3,6let každý půlrok na preventivní prohlídku, neměly žádné problémy, až na tu nejmladší. V srpnu byla na prohlídce ve třech letech a vše v pořádku.Zouby u malé čistím já nebo manžel a pak sama. V pátek jsem zjistila, že má kazy na stoličkách. Prosím o radu jak nejšetrněji postupovat, stomatologa se zatím nebojí, spolupracuje, ale mám strach, že tomu po zákroku nebude.Jedná se o 5 dole. Děkuji za odpověď Kovářová
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,

na naší klinice působí zkušení a vyhledávaní stomatologové, dovolte mi proto nabídnout vstupní konzultaci u některého z nich. Vstupní konzultace stojí 950,- Kč, v rámci této konzultace lékař Vaše dítě vyšetří, zhodnotí stav chrupu, stanoví další postup, léčebný a cenový plán, proto je potřebná. Moderní metodou Heal ozone provádíme ošetření povrchových kazů nebo jako sterilizaci u aplikace výplně v případě velkého kazu. Indikaci stanovujeme na základě vyšetření Diagnodentem, což je laser, který určuje velikost kazu, dle naměřených veličin následně určíme přesnou aplikaci Heal ozonu. Velkou výhodou ošetření kazu Heal ozonem je bezbolestnost, což oceňují zejména rodiče u ošetření dětí nebo klienti, kteří mají strach ze zubaře. Cena za ošetření 1 zubu metodou Heal ozone činí 550,- Kč. Pro objednání nebo v případě dotazů jsme plně k dispozici na uvedených kontaktech.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Senior Client Care Manager
Klinika GHC
Krakovská 8
110 00 Praha 1
Tel: XXXXXXXXXXX,8
XXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXX
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
I mléčné zuby se musí ošetřit výplní, pokud mají kaz. Většinou to děti snáší dobře, ale musí spolupracovat i rodiče a dítě připravit.

Související recenze a zkušenosti

Zubní výplně (záchovná stomatologie) - Související videa

Doktor ve Vašem okolí