Cesta ke krásným a rovným zubům

Příběh 18leté studentky, kterou trápily malé a drobné zuby s velkými mezerami. Díky zubním korunkám a fazetám našla řešení a dneska se pyšní krásným úsměvem.

janega 1
Tereza je 18letá studentka z Českých Budějovic, kterou od malička trápily velmi drobné zuby s velkými mezerami. Naštěstí pro ni MUDr. Martin Janega našel řešení a Terka je dnes velmi spokojená a ráda se s Vámi podělí o svůj příběh.

 

Trápení se zuby už od puberty

Terezu zuby trápily od puberty, ale žádný ortodontista jí nedokázal pomoct, protože na její problém dostupná rovnátková léčba jednoduše neexistuje. To se ovšem dozvěděla až nedávno. Během základní školy nosila rovnátka na noc, ale výsledek byl nulový. janega fazety pred

Na fotce vidíte, jak zuby vypadaly před zákrokem. Během první konzultace pan doktor stanovil průběh léčby a předložil kalkulaci. Terezu vyšel nový úsměv na 32.000 Kč. 

Obroušení původních zubů chtělo trpělivost a hodně lokálních analgetik

"Broušení původních zubů trvalo cca dvě hodiny a museli mě víckrát umrtvovat. Vždy, když pusa začala přicházet k sobě, tak jsem bolest cítila, ale naštěstí v tu chvíli jsem okamžitě dostala další dávku a všechno bylo v pořádku. Celé mi to přišlo nekonečně dlouhé, i když zpětně už se mi to zdá v pohodě," vzpomíná s úsměvem Tereza.

"Ještě ten den mi pan doktor nasadil umělou náhradu (zvláštní hmota), kterou jsem nosila cca tři týdny, než se vyhotovily náhradní korunky. Zase mi z počátku přišlo zvláštní s ní třeba kousnout do jablka. Měla jsem pocit, že mi v ovoci zůstane. Naštěstí se nic takového nestalo a zžila jsem se s ní v pohodě."

janega 6
Terka s nasazenou provizorní náhradou, kterou nosila 3 týdny

Příprava nových zubů z pohledu lékaře

"Slečna Tereza přišla s estetickým problémem. Trápila ji tremata ( mezery) mezi zuby horní čelisti. Po konzultaci s odborníkem v ortodoncii (rovnátka), jsme přistoupili k řešení celokeramickými náhradami, protože její problém ortodontická léčba neumí vyřešit," vysvětluje MUDr. Martin Janega a dodává:

"Pro posouzení toho, jak bude pacient vypadat, a zda bude spokojen se změnami, se používá několik metod. Zde jsme použili metodu, kdy laborant vymodeluje budoucí předtvar zubů. Ten se poté bez zásahů do stávajícího chrupu vloží do pacientových úst. Pacient může odejít domů, ukázat se svým blízkým a druhý den přijde s případnými komentáři. Pokud je spokojen, pouštíme se do práce."

"Zuby se snažíme preparovat (brousit) pokud možno co nejméně. Po preparaci zubů následuje otisk, výběr barvy a nasazení ochranných dočasných korunek."

"Po výrobě definitivních prací (korunek/polokorunek) pacient přichází na fixaci neboli nasazení."

Finální podoba zubů
zuby finální 1
zuby finální 2
zuby finální 3
zuby finální 4

Příběh Terezy zde na portálé >>

 

Aktualizováno: 13.5.2019

O kom se píše:

Specialista na zubní implantáty. Má za sebou stovky aplikovaných implantátů v Pražském centru dentální implantologie. Nyní působí v Českých Budějovicích, kde provádí rozsáhle rekonstrukční práce chrupu pomocí dentálních implantátů, tak konvenční protetiku.

Doktor ve Vašem okolí