Nebojte se zákroku u zubního lékaře!

Lék Wobenzym® je vhodný při chirurgických výkonech, trhání zubů, resekcích, otocích dásní, extrakcích zubů moudrosti a.j.

Zkušenost pacienta

Edmund O., Praha

„V posledních pěti letech jsem se podrobil několika stomatologickým zákrokům. Nejprve mi byl voperován implantát, při kterém jsem Wobenzym ještě neužíval. Pak jsem dostal další dva implantáty,kdy už jsem Wobenzym bral, a letos v létě mi byla provedena extrakce osmičky rovněž s Wobenzymem. Při prvním zákroku bolestivost i otok byly větší. U dalších zákroků, kdy jsem začal brát Wobenzym, všechno proběhlo bez jakýchkoli komplikací. Bolestivost klesla na minimum – spravil to jeden prášek proti bolesti bezprostředně po zákroku – druhý den už rána nebolela. Otok byl střední velikosti a asi po 3 dnech se vstřebal. Subjektivní potíže až do vymizení posledních příznaků nikdy netrvaly déle než 4 - 5 dní. Už druhý den se rána začala zacelovat. Znám lidi, kterým takové zahojení trvá 10 - 14 dní, u mě rána byla už třetí den zcela zahojená. Wobenzym jsem začal užívat dva dny před výkonem a pokračoval ještě tři dny po zákroku, tedy celkem 5 dní."

Způsob užívání

wobenzym4 Nejlepšího účinku dosáhneme, začneme-li užívat Wobenzym co nejdříve po zákroku v dávce 3 x 7 nebo 2 x 10 dražé denně. Lék užívat nalačno, nikdy s jídlem, nejméně 2 hodiny po posledním předcházejícím jídle, a po požití Wobenzymu nejméně půl hodiny nejíst. Nerozkousané tablety vydatně zapít nejméně 200 ml tekutiny (voda, čaj, minerálka). Nesprávné užívání léku snižuje jeho vstřebávání a tím i účinek! V případě, že chcete užívat menší počet tablet, můžete zakoupit místo Wobenzymu enzymový lék Phlogenzym s polovičním dávkováním.

Jaké balení koupit?

Ke zhojení rány po obyčejném vytrhnutí zubu postačí jedno až dvě nejmenší balení Wobenzymu se 40 tabletami po cca 200 Kč. Po závažnějších stomatologických zákrocích je zapotřebí koupit středně velké balení s 200 tabletami. Je tedy jen na Vás: Vyplatí se Vám tato investice do toho, abyste se co nejrychleji zbavili bolestivých otoků a příště vstupovali do ordinace zubního lékaře s o trochu menšími obavami?

Není enzym jako enzym

Enzymy jsou biologické katalyzátory. V organizmu je několik tisíc druhů enzymů. Každý enzym je vyhraněný specialista: působí určitým způsobem pouze na určitou látku. Jen některé enzymy mohou být použity pro léčbu. Lék Wobenzym obsahuje unikátní směs enzymů, jejíž účinnost je ověřena rozsáhlým vědeckým výzkumem, řadou kontrolovaných klinických studií a více než 40letou léčebnou praxí. Každý enzym a jeho přesně stanovené množství zde má svůj význam. Zvlášť cenný je živočišný enzym trypsin, který má výrazný protizánětlivý účinek a zlepšuje hojení. Účinek jiných enzymových směsí může být zcela odlišný. K léčbě vždy používejte lék, nikoliv enzymové doplňky stravy, které nejsou k léčbě určeny.

Tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití.
Pečlivě pročtěte příbalovou informaci.

To, co pacienta po zákroku nejvíce trápí, jsou otok, zánět a bolest.

Není zánět jako zánět

Zánět sám o sobě není nic špatného, naopak, patří k základním nástrojům naší imunity. Jeho cílem je obrana proti škodlivinám, které pronikly do rány, a také obnova poškozených tkání. Zánětem, jehož součástí je otok, proto také reaguje naše tělo téměř na každý stomatologický zákrok. Tento neinfekční (tzv. sterilní) zánět je totiž součástí hojivého, opravného procesu, který probíhá po úrazu i operaci. Ideální je, když se poškození a jeho následky zvládnou co nejrychleji, když otok je co možná nejmenší a zánět proběhne jako akutní reakce a odezní bez následků.

Pozor na možné komplikace!

Pooperační rány obvykle doprovázejí otoky, krevní výrony a podlitiny, které mohou zpomalovat hojení a jsou také jednou z příčin bolesti. Závažnou komplikací rány bývají různé infekce – pak už jde o infekční zánět, proti kterému je zpravidla nezbytné nasadit antibiotika. Vedle infekčního zánětu pro naše tělo škodlivý je také zánět chronický, tedy zánět, který přetrvává po dlouhou dobu. Nejčastějším chronickým zánětem v dutině ústní je paradentóza.

Enzymy pomáhají při hojení ran

wobenzym5 Nezastupitelné místo v procesu hojení ran patří proteolytickým enzymům (enzymům štěpícím bílkoviny), které má každý z nás ve svém těle. Působí proti otokům a usměrňují průběh zánětu tak, aby proběhl co nejúčelněji a nejrychleji. V některých stresových situacích, ke kterým patří také operační zákroky včetně zákroků stomatologa, je vhodné je podpořit dodáním enzymů zvenčí prostřednictvím léků systémové enzymoterapie. Nejznámějším z nich je Wobenzym. Účinná pomoc po stomatologických zákrocích Enzymy ve Wobenzymu omezují vznik otoků a urychlují jejich vstřebávání, zkracují dobu hojení, zmírňují bolest a posilují oslabenou imunitu. Wobenzym také snižuje výskyt pooperačních komplikací, jako je hnisání rány apod. U bakteriálních zánětů nenahrazuje léčbu antibiotiky, ale při současném podávání s antibiotiky podporuje jejich průnik do tkání a zlepšuje tak efekt léčby.

Wobenzym pomáhá v těchto stomatologických indikacích

záněty v dutině ústní pooperační stavy jiné

(akutní, chronické nebo opakující se):

 • paradentózy
 • záněty sliznice dutiny ústní
 • aftózní stomatitidy
 • abscesy a jiné
 • extrakce zubu moudrosti
 • resekce kořenového
 • hrotu zubu
 • zavedení zubních implantátů a jiné stomatochirurgické
 • zákroky
 • onemocnění čelistního kloubu
 • lymfedémy v oblasti krku a hlavy
 • poúrazové stavy
 • zánětlivé komplikace
 • po ozařování

Jak pomáhá?

 • zmenšuje otoky a brání jejich vzniku- tím zmírňuje bolest
 • urychluje vstřebávání krevních podlitin a výronů
 • omezuje vznik poúrazových a pooperačních komplikací
 • snižuje riziko vzniku chronického zánětu
 • výrazně zkracuje dobu léčení

Proč pomáhá?

 • působí proti otokům a příznivě ovlivnuje průběh zánětu

Potvrzeno klinickými studiemi

V klinické studii, která byla provedena v Rakousku ve Vídni, byl 80 pacientům odstraněn z dolní čelisti neprořezaný zub moudrosti. Pacienti začali užívat Wobenzym už 2 dny před operačním výkonem a pokračovali v užívání do sedmého dne po operaci. Téměř v devadesáti procentech případů byla tato podpůrná léčba úspěšná. Už od prvního dne po operaci byly u nich sníženy všechny průvodní komplikace – zduření, hematomy, otoky přestupující na jazyk, obtíže s polykáním. Také laboratorní výsledky potvrdily výrazně rychlejší ústup zánětu ve srovnání s kontrolní skupinou pacientů, kteří Wobenzym nedostávali. Stejně dobré výsledky byly zaznamenány i na pracovištích v dalších zemích včetně České republiky. Například v Praze pacienti užívali Wobenzym po chirurgické extrakci zubů moudrosti, resekci kořenového hrotu zubu a po zavedení implantátů. U všech pacientů byla zmírněna pooperační bolest, zmenšeny otoky a rány se hojily bez komplikací.

Více na www.wobenzym.cz.

Publikováno: 3.6.2013

Doktor ve Vašem okolí