Neviditelná rovnátka

Autor:

Mýtus, že rovnátka jsou jen pro děti, je již naštěstí zbořen. I dospělí si začínají plnit svůj sen o perfektním úsměvu. Mnohé však stále odrazuje estetické hledisko léčby. Mít ortodontický aparátek v ústech je pro některé z nás nepřekonatelná bariéra ke splnění si celoživotního přání mít zářivý a symetrický úsměv. Doba jde však kupředu i v ortodontické oblasti a pro všechny, pro něž byla představa nosit klasické rovnátko absolutně nepřípustná, existují rovnátka neviditelná. Absolutní revolucí v ortodoncii jsou jednoznačně rovnátka Invisalign.

Tento systém je využíván již deset let po celém světě a byl vynalezen v USA. Rovnátka Invisalign fungují na principu plastových nosičů, které pacient nosí dle předem určeného pořadí. Kolik budete nosičů celkem potřebovat je velice individuální, při lehké kosmetické vadě to může být třeba 14 nosičů, při komplikovanější vadě i 40. Jednotlivé nosiče se zpravidla střídají po deseti až čtrnácti dnech. Přesný postup celé léčby se plánuje vždy před samotným započetím rovnání zubů. Lékař Vám na velice sofistikované 3D vizualizaci ukáže, jak bude vypadat výsledný efekt a rovněž jak se budou zuby hýbat den po dni. Celková délka léčby je garantována v rozmezí od 9ti do 18ti měsíců.

invisalign 4

Pacienti rovnátka Invisalign velice dobře snáší a jsou s nimi dosahovány nadmíru uspokojivé výsledky. Jedná se již o čtvrtou generaci Invisalign rovnátek z čehož vyplývá, že se v průběhu let tento systém neustále zdokonaluje a v současné době dosahuje srovnatelných výsledků s tradiční léčbou fixními rovnátky.
Obrovskou výhodou oproti konvečním rovnátkům je vysoký komfort pacienta při nošení rovnátek. Nosiče si můžete kdykoliv vyndat, takže bez omezení sportujete, účastníte se společenských událostí a rovněž můžete jíst cokoliv se Vám jen zlíbí. Neméně důležité je také snadné čištění zubů, které je s klasickými rovnátky značně komplikované a pacient s ním stráví v celkovém součtu až hodinu denně.

invisalign5

Jedinou nevýhodu těchto rovnátek je jejich vyšší cena. Metoda Invisalign je ve srovnání s konvenčními pevnými rovnátky vzhledem k použité výrobní technologii téměř jednou tak drahá. Pacient si platí především kvalitu systému Invisalign. Na klinice Dental Office H33, kde tyto rovnátka nabízí, Vám však umožní léčbu i na splátky. Na této klinice se zabývá neviditelnými rovnátky doktor Giuseppe Marra, který do Dental Office H33 pravidelně dojíždí z Říma, kde žije a kde již metodou Invisalign vykouzlil bezpočet bezchybných úsměvů!:-)

Publikováno: 17.9.2012

Doktor ve Vašem okolí