Snímatelná rovnátka Invisalign

Nevýhody nošení ortodontického aparátku (rovnátek) mohou eliminovat snímatelná nebo neviditelná rovnátka. Invisalign je alternativní metoda k rovnátkům, která je určena k rovnání křivých zubů, avšak nevyžaduje přítomnost kovu v ústech. Snímatelná rovnátka Invisalign srovnají zuby pomocí průhledných plastových nosičů, které si dle předem stanového plánu sami měníte.

Rovnátka Invisalign (často psané ‚Invisaline', které také zahrnují modely Invisalign Express a Invisalign Teen) rovnají křivé nebo zakřivené zuby, předkusy a mezery.

Při užití Invisalignu klient nosí sady plastových ortodontických fólií, které jsou vyrobeny na míru jeho zubům. Invisalign nevyžaduje žádné kovové drátky nebo zámečky. Vzhledem k tomu, že je možné Invisalign jednoduše vyjmout, čištění zubů je mnohem snadnější, než při nošení běžných rovnátek.

Výsledky při použití Invisalignu jsou závislé na pravidelnosti nošení fólií, na tom zda má lékař zkušenosti s řešením případných komplikací, pokud nastanou a na stupni posunu, který zuby klienta vyžadují. Výrobce zaručuje délku léčby od 9 do 18ti měsíců.

Aktualizováno: 14.12.2012

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Snímatelná rovnátka Invisalign - Novinky

Neviditelná rovnátka

Dental Office H33

Mýtus, že rovnátka jsou jen pro děti, je již naštěstí zbořen. I dospělí si začínají plnit svůj sen o perfektním úsměvu. Mnohé...

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí