Branemarkův můstek

Jedná se o protetické řešení bezzubé čelisti a to především v případech, kdy již došlo ke značnému úbytku alveolární kosti a to jak v horní, tak v dolní čelisti. Řešení pomocí Branemarkova můstku je unikátní v tom, že se vyhýbá potřebě otevřeného sinus-liftu v čelistní dutině v horní čelisti a alveolárnímu nervu v čelisti dolní, jehož přítomnost často znemožňuje implantaci v těchto místech.

V případě Branemarkova můstku se implantáty v horní čelisti zavádějí v rozsahu zygomatických pilířů, tedy zhruba od čtyřky po čtyřku. V dolní čelisti se implantáty zavádějí do bradové části mezi výstupy již zmiňovaného n.alveolarisinferior. Mnohdy je možné stávající celkovou náhradu okamžitě připevnit na zavedené implantáty a pacient má tak po dobu hojení pevné provizorium.

Po zhojení implantátů se zhotoví na základě otisků v zubní laboratoři vlastní můstek, který sestává z kovové konstrukce a většinou pryskyřičné báze s továrně vyráběnými zuby. V některých případech se zhotovuje i z keramiky.

Zadní zuby nejsou podloženy implantáty, ale jaksi “visí”ve vzduchu jako součást konstrukce - jako takzvané volné členy. Celá náhrada je pak k implantátům přišroubována a může být kdykoliv sejmuta, zkontrolována či opravena. Jedná se o velmi vděčné a dobře fungující řešení, s kterým je většina pacientů velmi spokojena.

branemarkův můstek

Aktualizováno: 23.7.2012

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí