Jedná se o protetické řešení bezzubé čelisti a to především v případech, kdy již došlo ke značnému úbytku alveolární kosti a to jak v horní, tak v dolní čelisti. Řešení pomocí Branemarkova můstku je unikátní v tom, že se vyhýbá potřebě otevřeného sinus-liftu v čelistní dutině v horní čelisti a alveolárnímu nervu v čelisti dolní, jehož přítomnost často znemožňuje implantaci v těchto místech.

V případě Branemarkova můstku se implantáty v horní čelisti zavádějí v rozsahu zygomatických pilířů, tedy zhruba od čtyřky po čtyřku. V dolní čelisti se implantáty zavádějí do bradové části mezi výstupy již zmiňovaného n.alveolarisinferior. Mnohdy je možné stávající celkovou náhradu okamžitě připevnit na zavedené implantáty a pacient má tak po dobu hojení pevné provizorium.

Po zhojení implantátů se zhotoví na základě otisků v zubní laboratoři vlastní můstek, který sestává z kovové konstrukce a většinou pryskyřičné báze s továrně vyráběnými zuby. V některých případech se zhotovuje i z keramiky.

Zadní zuby nejsou podloženy implantáty, ale jaksi “visí”ve vzduchu jako součást konstrukce - jako takzvané volné členy. Celá náhrada je pak k implantátům přišroubována a může být kdykoliv sejmuta, zkontrolována či opravena. Jedná se o velmi vděčné a dobře fungující řešení, s kterým je většina pacientů velmi spokojena.

branemarkův můstek

Aktualizováno: 23.7.2012

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Branemarkův můstek - Ceny

Ceny od 100 000 Kč
obvykle do 140 000 Kč
Esthesia - klinika rodinného zdraví a krásy - STOMATOLOGIE
Ceny od 50 000 Kč
obvykle do 100 000 Kč
PŠTROSSOVA MEDICAL CENTRUM
Ceny od 50 000 Kč
obvykle do 120 000 Kč
Dental Office H33
Ceny od 90 000 Kč
obvykle do 130 000 Kč
AJNA DENTAL CLINIC
Ceny od 75 000 Kč
obvykle do 95 000 Kč
MUDr. Pavel Vlnař
Doktor ve Vašem okolí