Celoplášťové kovové fixní náhrady

Celoplášťové kovové náhrady jsou nejjednodušším typem zubních náhrad, kdy plášť je vyroben z dentální slitiny zlata, stříbra a paladia. Používají se do zadních částí zubního oblouku, kde nejsou příliš viditelné, protože mohou působit nepřirozeně. Výhodná je nízká pořizovací cena.

Nevýhodou celoplášťových kovových fixních náhrad je také potřeba výrazného zbroušení zubu a dráždění okraje dásní, které může vést k dalšímu rozvoji zánětu dásně.

Aplikace celoplášťové kovové fixní náhrady

Zavedení kovové fixní náhrady musí předcházet zbroušení zubu v lokální anestezii, otisk a laboratorní příprava náhrady. Někdy je třeba provést průběžnou zkoušku a teprve po dalších úpravách se korunka aplikuje. Životnost vlastní korunky je závislá na těsnosti upevnění ke zbroušenému zubu. Celý proces trvá 1 - 3 týdny v závislosti na rozsahu konstrukce a typu pracoviště.

Aktualizováno: 9.3.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Celoplášťové kovové fixní náhrady

Doktor ve Vašem okolí