Celoplášťové plastové/kompozitní fixní náhrady

Celoplášťové plastové/kompozitní náhrady slouží především k řešení defektu na čelní straně oblouku horní i dolní čelisti. Plastové/kompozitní zubní náhrady mají nižší tvrdost a kratší životnost. Kombinují však přijatelné estetické vlastnosti a nízkou cenu.

Velkým mínusem plastových náhrad je, že existuje pouze omezená barevná škála a za 2-3 roky se může objevit barevná nestabilita a ztráta lesku.

Aplikace celoplášťové plastové/kompozitní fixní náhrady

Prvním krokem je zbroušení živého zubu v lokální anestezii tak, aby bylo možné náhradu přifixovat. Po laboratorních přípravách se na pahýl zubu aplikuje lepící materiál, kterým se plastová korunka fixuje. Výhodou je dokonalá přilnavost materiálu k zubu i umělé korunce. Tyto materiály nejsou vhodné k řešení defektů stoliček.

Aktualizováno: 9.3.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Celoplášťové plastové/kompozitní fixní náhrady

Doktor ve Vašem okolí