Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Časté nutkání na močení u dítěte - při odchodech ven - Časté nutkání na močení - Diskuze

Časté nutkání na močení u dítěte - při odchodech ven

Časté nutkání na močení u dítěte - při odchodech ven

Akvabela  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám skoro 5 letého syna. V poslední době (měsíc) má pocit, že neustále potřebuje a musí močit. Je to ale jen v případě, kdy odcházíme z domu, ze školky, .... V noci se nebudí, spí celou noc. Přes den chodí močit normálně. Jen co máme jít ven, tak nastane stejný scénář. Jde se vymočit, oblékne se a musí opět, obuje se a opět. U záchoda stojí a vyloženě "tlačí", aby se vymočil, jen co se otočí od mísy, tak kňourá, že musí opět, že už to nevydrží. Před týdnem jsem byla u lékařky a bílkoviny v moči nemá. Nevím jak bych mu pomohla.
Můžete mi prosím poradit?
Děkuji
MUDr. Katarína Friedová  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 10 odpovědí
Dobrý den,
doporučení je pravidelný pitný režim, pravidelné močení, omezení tekutin s obsahem kofeinu, cukru a bublinek, před odchodem z domu klidně si dojít vymočit.
V případě trvání potíží dop. navštívit dětského urologa, s pozdravem, Friedová
Akvabela  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Moc děkuji za odpověď.
Po upravení pitného režimu - do jaké doby bych mohla očekávat "zlepšení"?
Moc děkuji.

Reakce na Akvabela

MUDr. Katarína Friedová  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 10 odpovědí
Dobrý den,
počkejte cca 3 -4 týdny, jestli by ale měl bolesti při močení, nebo jiné zhoršení stavu tak e objednejte k vyšetření hned, Friedová