Diagnostika a léčba zvětšení prostaty

Nezhoubné zvětšení prostaty neboli benigní hyperplazie prostaty je onemocnění postihující především starší muže. Nejedná se o onemocnění závažné narozdíl od zhoubných nádorů prostaty, jenž jsou také zodpovědné za prostatické zvětšení, ale patří mezi závažné život ohrožující onemocnění se zpravidla stejnými příznaky jako nezhoubné zvětšení. K odlišení obou stavů je důležité podrobné urologické vyšetření včetně laboratorních a zobrazovacích metod. Důležitý je také odběr vzorků tkáně na histologickou verifikaci.

Aktualizováno: 28.4.2010

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Diagnostika a léčba zvětšení prostaty - Novinky

Gennet podporuje Movember

Centrum lékařské genetiky a reprodukční...

GENNET nabízí v průběhu měsíce listopadu všem zájemcům možnost bezplatného základního vyšetření se zaměřením na onemocnění...

Související recenze a zkušenosti

Diagnostika a léčba zvětšení prostaty

79% spokojeno. 24 recenzí pacientů.

Doktor ve Vašem okolí