Únik moči při kýchání a cvičení

Únik moči při kýchání a cvičení

vlasta  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
mam problem s udržením moči při kychnuto a cvičeni , da se to lečit leky?
cara  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 7 odpovědí
dobrý den prosím Vás potřebovala bych radu je mi 44 let a už 7 let se trápím s únikem moči a je to horší a horší .stačí rychlejší chůze a je zle.u lékaře se mi dostala odpověď cvičte to už lepší nebude to je věkem.Mám 3 děti poslední se nám narodilo před 7 lety .ale také mám za sebou tři interupce .a ještě k tomu trpím UC .i ty tlaky mě k úniku moči neštří.prosím o radu jestli by to skutečně nějak nešlo vyřešit moc mě trápí .R
doc. MUDr. Miroslav Hanuš, CSc.  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 34 odpovědí
Jsou zde dva podobné dotazy. Únik moče (močová inkontinence)může být buď vyvolána neudržitělným nucením (urgentní inkontinence) nebo zvýšením nitrobřišního tlaku (stresová inkontinence). Oba dotazy jsou na inkontinenci stresovou. Může být někdy jen lehká (malý únik při např. kýchnutí), nebo velmi obtěžující, když stačí udělat jen rychlý krok. Cviky mohou pomoci opravdu jen u lehkých forem. Jinak toto řešíme operací, která je povětšinou prováděna za krátkodobé hospitalizace, kdy se kolem močové trubice v anestezii otočí zvláštní páska. Obvykle je výsledek velmi dobrý, až vynikající. Vyšetření i operace provádějí urologové a gynekologové. Je třeba pečlivě stanovit diagnózu, protože v případě urgentní inkontinence operace není vhodná. Obraťte se na nejbližšího urologa nebo na nás.

Reakce na doc. MUDr. Miroslav Hanuš, CSc.

cara  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 7 odpovědí
děkuji za rychlou odpověď pokusím se domluvit se svým gynekologem a pokud to semnou nebude chtít řešit obrátím se na Vás .věřte je to pro mně dost obtěžující a mrzí mě odměřenost mého p.doktora jsem s pozdravem a přáním hezkého dne R.

Reakce na doc. MUDr. Miroslav Hanuš, CSc.

cara  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 7 odpovědí
dobrý den ,jen se s Vámi chci podělit tak jsem problém začala řešit s obvodní lékařkou ,která byla vstřícná a odeslala mě na urologii pan doktor mě napsal doporučení na urogynekologii sama jsem si obvolala nemocnici a vyšli mě vstříc a byli hodně laskaví dnes jsem 5. den po operaci a tak se těším ,že mé trápení je konečně zamnou .tímto Vám chci také poděkovat ,že jste mi dodal odvahu moji situaci řešit .lékaři konstatovali ,že už jsem to měla řešit dávno a nemusela jsem se trápit od mého gynekologa odcházím a přejdu k jinému .jsem s pozdravem a za pár měsíců Vám napíši jak na tom jsem aby i ostatní ženy věděli jestli se na tu cestu dát a netrápily se jako já několik let.
Snegurkina  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobry den, mela jsem tejny problem podstupila jsem operacni lecbu, dali mi tam pasku,a je vsechno v uplne pohode.Delali mi to v Pribrami.

Reakce na Snegurkina

alca  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
dobry den mam stejny problem jen se nemohu odhodla k operaci,jak dlouho jste byla v nemocnici dekuji

Reakce na alca

cara  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 7 odpovědí
v nemocnici jsem byla 5 dní

Reakce na cara

alca  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Tak jsem se rozhodla 11.4.jdu na konzultaci do Slaneho dekuji
Janča66  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Já bych vám doporučila at vyzkoušíte Ive, tento přípravek užívám asi tři měsíce, měla jsem podobné problémy jako vy. Přípravek beru každý den a cítím velké zlepšení, ani jsem tomu nemohla věřit.
MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Vlasto,
i v této sekci najdete odpověď na otázku, jak lze řešit tzv. stresovou inkontinenci moče - to je patrně Váš případ. Tedy únik moče na podkladě zvýšení nitrobřišního tlaku (vzpomínané kýchnutí, cvičení, nebo zvednutí těžšího břemene, dřep apod.).
Pokud se vyšetřením vyloučí nadměrná aktivita vlastního svalu močového měchýře, který by se předčasně stahoval a moč vypuzoval (tzv. urgentní inkontinence), pak moc šancí na oblivnění úniku moči pomocí léků není.
Vámi popisovaný únik je totiž dán nadměrnou pohyblivostí močové trubice a nebo také nedostatečným uzavřením hrdla močového měchýře. V těchto případech je na místě volit nevelký chirurgický výkon - zavedení tzv. TVT pásky (z malého řezu v pochvě), který se dělá na většině urologických a gynekologických pracovišť.
Operaci může samozřejmě přecházet tzv. cvičení, nebo rehabilitace pánevního svalstva, efekt nebývá ovšem tak velký jako zavedené TVT pásky.
S pozdravem, Libor Zámečník - TH klinika
cara  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 7 odpovědí
jsem po operaci více než rok a můžu všem ženám s tímto problémem napsat řeště to a netrapte se .jsem úplně jako dřív nemusím se nanic ohlížet a byly tu dotazy na sex věřte je to lepší ,alespoň u mě už se nestrachuju co bude a prostě si vše užívám .všem přeji krásné léto a pánům doktorům hodně spokojených pacientek

Reakce na cara

MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Dobrý den,
děkuji výše uvedené paní ze Zlínska za osobní zkušenost. POkud je operace správně indikována, je její efekt opravdu dobrý.
S pozdravem, MUDr. Libor Zámečník, XXXXXXXXXXXXXXXX
jarska76  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
dobrý večer mám dotaz mám problém při úniku moči když si kýchnu,nebo něco zvednu a nebo když se mi chce hodně na záchod a ihned si nedojdu tak pak stačí krok a já už to nezastavím.jsem po dvou dětech a momentálně i po operaci dělohy pro zhoubný nádor.niní mám vše odstraněno.na vyšetření na únik moči už jsem byla a tam mi řekli,že se mi nestahuje močová trubice.Dá se s tím něco dělat?znovu už ale nechci postoupit tro ponižující vyšetření.moc děkuji
Romana183  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pořed 3 lety jsem stěhovala domeček a tahala jsem těžké věci, poté jsem dostala zápal plic a začála jsem učurávat. Dnes je to už v takovém stádiu, kdy se počurám i při kašle, zvracení,rozcílení. Nejedná se o malé množství moči,ale o velký únik. Normálně se počůrám,ale necítím to,že se mi chce močit. Kolikrát se snažím se jít vymočit na toaletu a pak do čtvrt hodiny zakašlu a jsem pomočená. Je to nepříjemné,moje zaměstnání je mezi lidmi. Radila jsem se s gynekologem a ten mi poradil abych začala posilovat břišní stěnu,ale cvičení už nepomáha á můj problém se den ode dne horší. Co mám dělat? Děkuji za radu Romana
cara  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 7 odpovědí
trvejte na dalším vyšetření já se trápila několik let a vím co to je chodit s vložkou a bát se kdy se to spustí atd přes tuto diskuzi jsem dostala rady dnes je to měsíc co jsem po operaci a jsem zas jak jsem byla spokojená klidná bez strachu přeji a´t se Vám daří vše brzy vyřešit

Reakce na cara

MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za potvrzení výše uvedeného. Je to opravdu tak.
S pozdravem, Libor Zámečník - TH klinika Praha
aknalb
aknalb  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
je mi 69 let a trpím únikem moči již několik let. po operaci endoprotézy se mi toto ještě zhoršilo, nosím vložky a nyní musím i v noci, protože bych na WC nedošla. Nechodím často, ale když se mi chce, někdy opravdu nedojdu na WC. Je možné i v tomto věku operativní zákrok? Lékařka mi jej nedoporučuju, že bych se možná musela po operaci cévkovat.
Užívám brusinky několik měsíců, ale nějaký v elký efekt nevidím.
Děkuji za odpověď. B.
MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Dobrý den,
bylo by vhodné dovyšetření dolních močových cest - tedy močového měchýře a močové trubice (včetně např. ultrazvuku a nebo rentgenu či tzv. urodynamického vyšetření, při kterém se zjišťuje kapacita a možnost spontánního vyprazdňování močového měchýře). Pak má urolog velkou šanci určit na základě čeho jsou úniky moči a stanovit další postup postup. Některé stavy se dají řešit pomocí léků, na některé stavy je opravdu vhodná i operace. Tam pak většinou rozhoduje zdravotní kondice a stav, méně pak již věk - 69 let, myslím, není limitem pro tzv. operaci páskou (pokud by se jednalo o tzv. stresovou inkontinenci). Ale jak jsem uvedl výše, bylo by vhodné objednat se na pracoviště, kde se tímto více zabývají a dohodnout další postup.

Držím palce, s pozdravem MUDr. Libor Zámečník, TH klinika Praha
katryns  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,je mi 37 let a trpím únikem moči.Nevnímala jsem to tolik,jen občas při smíchu,kýchání,ale ne tolik.Koupila jsem synovi k narozeninám trampolínu a začala skákat.Únik moči byl obrovský,během 5 minut jsem se musela 3x převlékat:-(Strašně mě to trápí,prosím poraďte,stydím se za to.Přijde mi,že jsem na to mladá.
cara  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 7 odpovědí
zajděte k doktorovi a svěřte se mu a nenechte se odradit že máte cvičit a běžte na další vyšetření já se trápila taky od 37 let jako vy.prostě to řeště a nečekejte určitě to pomůže a budete pak klidnější když Vás vyšetří a poradí co dělat dál.nestyďte se bohužel každá z nás to má jiné a proto se to řeší individuálně.mějte se hezky a pročtěte si tady celou diskuzi a určitě uvidíte ,že v tom nejste sama
Týnka  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, pořídili jsme si trampolínu a já začala cvičit. Je mi 40 let a nikdy jsem neměla problém s únikem moči. Až nyní, po krátkodobém skákání na trampolíně mi moč samovolně unikne. Mám si dělat starosti a problém řešit a nebo je to normální? Děkuji za odpověď Martina
Babička  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Přesně tak. Taky jsem skákala na trampolíně a zjjistila únik moči. Velký. Vyděsilo mě to. Je mi 49 let a mám po klimakteriu. Bude pro mě řešením zákrok s tou páskou? Díky za info
Barča  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
Všechno se dá řešit, důležité je, začít s tím co nejdříve. Než se spoléhat na vložky, které jsou nepohodlné, volila bych cviky a přírodní přípravky, jako je např. Ive. S ním mám já velice dobrou zkušenost a uvnitř je i letáček jak správně posilovat pánevní dno.
luxure!  |  návštěvník  |  Rheinland-Pfalz
  • 1 odpovědí
Prosim vas chci se zeptat co to je za pripravek lve da se to sehnat v lekarne dekuju moc. Nikde to totiz nemohu najit

Související recenze a zkušenosti

Stepanke 17.12.2021
Spokojený/á

K paní doktorce už chodím mnoho let a jsem s ní moc spokojená. Vždy je moc příjemná a empatická. Trápila mě inkontinence a proto mi byl doporučen gynolaser. Je to bezbolestná metoda a velmi účinná . Každý rok preventivně... Více 

filom 21.12.2017
Spokojený/á

vynikající lékařka,byla jsem u ní už podruhé a velká spokojenost,vřele doporučuji všem,před tím mě cpali doktoři 2roky jen prášky,který vůbec nepomohli,jsem 3měs.po zákroku a tedy už mohu zhodnotit výsledek a jako za mla... Více 

1 Like   5 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí