Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Chronický zánět močového měchýře - Léčba zánětů močových cest - Diskuze

Chronický zánět močového měchýře

Chronický zánět močového měchýře

roxinka  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

můj přítel trpí asi půl roku chronickým zánětem močového měchýře. Souložíme bez ochrany a já sem v pořádku. Ráda bych se zeptala, jestli je to bezpečné (tuším že asi ne) a také jestli na jeho stav nemá vliv prodělaná mykoza z mé strany, nebo kapavka před lety z jeho strany.

děkuji
MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Dobrý den,
chronický zánět močového měchýře u muže je jistě poměrně vzácná situace, takže jde o to, zda byla tato diagnóza stanovena dobře.
Spíše bych se příkláněl k tomu, aby byl Váš partner znovu a komplexně vyšetřen a bylo stanoveno, co vlastně jeho obtíže dělá.
Měl by mít vyšetření moče na ev. přítomnost bakterií, chlamydií, ureaplazem a mykoplazmat. V případě přítomnosti těchto bakterií by pak soulož bez kondomu jistě bezpečná nebyla.
Obvykle v těchto případech má význam vyšetření obou partnerů najednu - je to důležité proto, abyste si ev. nákazu nepředávali navzájem při léčbě jednoho z partnerů.
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,od 1.listopadu do dnešního dne mám již pátá antibiotika s prodlevami kolem 2 týdnů na moč.infekce.Vždy mě pálí a řeže při močení a je tam přítomna i krev.Po celou dobu jsem užívala ATB Augmentin 625 ted užívám Nolicin.Piju urologické čaje a beru brusinky.Chtela bych se zeptat co bych pro to mohla udělat více nebo co by mohlo být příčinou opakovaných zánětů.

Děkuji
ŠeK  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den.

Chtěla bych se zeptat,čím to může být? Měla jsem již 5 krát zánět močového měchýře, poslední dva během měsíce, a teď zase citim močový měchýř. Páleni při močení necitím, ale po vyčůrání citim jako by mě tam najela ta "posledni kapka" . Při posledním zánětu jsem měla vycévkovanou moč v laboratoři, negativní. A výtěr také. Kde může být problém? UTZ močového měchýře a ledvin v pořádku.
Děkuji za odpověd. Štěpánka
Helena  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, trpím častými chronickými záněty močového měchýře. V moči žádný nález nemám. Zánět je potvrzen až cystoskopií. Může se jednat o onemocnění ledvin? Měla bych si je nechat vyšetřit? Děkuji za odpověď.
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Chronické nebo recidivující záněty močového měchýře s negativním nálezem v moči a pozitivním nálezem zánětu při cystoskopii bývají nějčastěji plísňového původu. Onemocnění ledvin nelze vyloučit, ale bývá podstatně vzácnější než záněty měchýře. Diagnostika i terapie plísňových (kvasinkových) zánětů je složitější a mnohem více se daří přírodními postupy než klasickou medicínou. Zejména je cílem, aby se zánět nevracel a úleva trvala dlouhodobě. Vhodné je vyšetření pomocí EAV a detoxikační medicíny podle MUDr. Jonáše a na to pak navazuje komplex užívání přírodních prostředků, dietoterapie, úprava kyselosti vnitřního prostředí. U žen je nutno mít jasno, zda nehraje roli hormonální situace.
Nikola  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Je mi 38 let,jsem bezdětná. Již 4 měsíce trpím nepřetržitě zánětem močového měchýře a gyn. záněty.V moči mi byla zjištěna ze začátku krev na 3, jinak bakterie žádná a to ani při cystokopii, přestože problémy mám veliké. Beru již 3 ATB, nyní Gyrablock 400. Absolvovovala jsem vylučovací urografii, která byla v pořádku. Na gyn. vyšetření v únoru mi nebylo nic zjištěno, proto jsem byla velmi nemile překvapena, když mi nyní v květnu bylo sděleno, že jsem přechodila zánět vaječníků. Nalezen adnexální tumor v pravém podbříšku velikosti mandarinky - doporučena laparoskopická revize. Moc vás prosím o radu, jestli výše zmiňovaný nález může souviset s mými problémy, jestli je operace nutná. A také jestli se nemůže jednat o starý zánět, podobné problémy jsem měla před 17 lety a jestli se tumor může sám časem ztratit. Děkuji za odpověď.
janča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
už tři roky opravdu trpím na záněty močového měchýře, vystřídala jsem 4 urologie.Záněty se opakují pravidelně 1x za dva měsíce. Mám velmi rychlý nástup, během jednoho dne začnu čurat krev. Už jsem brala nespočet antibiotik. Jen za letošní rok jsem to měla už 6x. Před rokem jsem užívala kúru Urovaxom, po dobrání do dvou měsíců jsem měla zánět m.m. zpět.Žádné brusinky a kapky mi nezabírají. Brala jsem i wobenzym - 3 měsíce, po dobrání se zase zánět objevil. Při posledním vyšetření na urologii tj. 26.10. mi zjistili ureoplasmu, dostala jsem antibiotika Doxybene pro sebe i pro partnera. Po dobrání Doxybene jsem měla 6 dní klid a teď mi to začalo nanovo. Takže mi dali další antbiotika a kontrolní vyšetření mi udělají až po přeléčení, zda mi pořád v močové trubici zlobí ureoplasma, nebo to je zase něco jiného. Dodržuju veškeré opatření, nosím košilku, hodně piju, po styku chodím na záchod a myju se vodou, absolvovala jsem několikrát vyšetření průtoku moče i mi zjišťovali, zda mám dostatečně širokou moč. trubici, vše vyšlo v pořádku. Existuje ještě nějaké vyšetření, kde mohou lékaři zjistit příčinu, než je neustálá kultivace, stěry apod, jaká vyšetření můžu po lékaři chtít, aby se konečně přišlo na pravou příčinu? Případně můžete mi doporučit něco, co posílí imunitu a zároveň mi pomůže s bojem proti zánětům? Mám se zaměřit na imunitu nebo na jiné orgány? Děkuji za odpověď.
Mikyna  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu.
Už přes rok mám opakovaný zánět močového mechýře..opakuje se to každý měsíc.Nechala jsem se vyšetřit na 2 urologiích, léčba: samá antibiotika, už si ani nepamatuji kolik jsem jich brala.Na cystoskopii mi řekli, že zánět mám přirostlí ke stěně močového měchýře a že jediná rada je otěhotnět, to by mě mělo pomoct...??? Ale nevím zda je dobré úvest miminko k zánětlivému místu? Spíš logické mi přijde se vyléčit a pak miminko? Vše dělám podle rad doktorů, beru brusinky, někdy i urivac(prevence), neprochladnou, po sexu jdu čůrat a umeju se, piju i různé bylinky a podpůrné léky.Chtěli by jsem s partnerem miminko a vůbec si nevím rady jak se vyléčit. Nebo by mi pomohl nějaký odorník? Děkuji za odpověď.Jana
Nikolka95  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám opakované záněty močových cest. Když s tím jdu doktorce tak mi vždycky napíše něco, co vůbec nezabírá a když mi napsala antibiotika, tak se mi zánět po měsíci vrátil. Poradíte mi něco po čem by se zánět neopakoval? Děkuju.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí