Páska TVT - potíže se záněty

Páska TVT - potíže se záněty

Mavric  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den pane doktore,
pře 6ti lety voperována páska TVT.Od té doby se léčím na záněty moč. měchýře.Z toho 4roky přišerné bolesti při zánětech,ATB přestali zabírat. Autovakcíny a změna lékaře bolesti odbourali, záněty se stále vrací. Před rokem kalibrace, poté 4měsíce klid a nyní vše zpátky s jinými příznaky.Mé potíže nyní začínají takto: hůře se mi močí,močení je přerušované, citlivost měchýře je slabá, pocit otoku, dělá se mi špatně, je mi na zvracení, pocit zavodnění. V začátku potíží byla moč.pozitivní(u doktora),doktor provedl kultivaci-výsledek negativní.Nyní se přidal pocit pálení v tříslech a jde to až do stehen.
Nevíte zda je možné požádat, aby TVT páska byla vyoperována? Nebo existuje něco,čím by se trvale dala rozšířit močová trubice? Je mi 29let a je to opravdu na budku. Před TVT páskou jsem nemohla ani autobus doběhnout,musela jsem přestat sportovat kvůli inkontinenci. Po operaci vše OK až na ty časté záněty, které se stupňují a pomalu a jistě mě vyřazují z "normálního" života. Chtěli bychom s přítelem miminko, ale mlj zdravotní stav mne znepokojuje a nechci do toho jít dřív než se vše nějakým způsobem stabilizuje.
MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Dobrý den,
je opravdu možné, že Vámi uvedené obtíže mohou souviset s opakovanými záněty v močových cestách a dokonce uvedenými bolestmi. TVT pásku obvykle po takto dlouhé době nelze vyoperovat, protože ji v daném terénu již nelze identifikovat. To, co bych doporučoval, by ale bylo podrobnější vyšetření – zobrazení močového měchýře nástřikem kontrastní látkou, poté tzv. urodynamické vyšetření (poměry při plnění močového měchýře). Zásadní také patrně bude i to, jakým způsobem zařídit vyprazdňování močového měchýře, záněty většinou vznikají a udržují se v místě, kde zůstává tzv. zbytková moč (kde se měchýř nevyprázdní úplně. Pokud budete chtít, jistě se obraťte k dalšímu postupu.
Kopretinka  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám 5 dní po operaci, kdy mi byla vložena TVT páska. Snažím se šetřit, nic nezvedám, ale zdá se mi, že už zase začínám mít trochu vložku mokrou. Možná se moc sleduju, možná je to tím, že chodím na záchod až už mám moc velké nutkání k vyprázdnění močového měchýře. Mám strach, jestli mi operace vůbec pomohla.
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Sdělte své potíže operatérovi, ten by Vám měl potíže osvětlit a případně vyřešit. Je to velmi brzy po operaci a jedině operatér je příslušný se k tomu vyjádřit.
Až pokud by to nevedlo k efektu, pište na tento server nebo na muj mail.
MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Je opravdu brzo na hodnocení efektu pásky, šetřte se cca dalších 5 týdnů (žádná fyzická námaha a ani pohlavní styk), aby se páska neposunula do míst, kde opravdu nebude svůj úkol plnit...
Někdy při této operaci vzniká nově větší dráždivost měchýře a nucení k močení, někdy to může být větším zbytkem, který tam po vymočení zůstává... vše se dá zjistit, kontakktujte, prosím, svého operatéra a vše s ním proberte.
Hodně zdraví přeje Libor Zámečník - TH klinika Praha 2
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
V případě, že Vám nepomohou navrhované metody a léčba urologie, které byste rozhodně měla volit jako první, obraťte na odborníky z oblasti celostní medicíny, akupunktury, homeopatie apod., kde by byla určitá možnost, jak Vaše problémy zmírnit. Obecně se komplikace po operacích řeší obtížně, důvodem je změna struktury i někdy funkce operovaného orgánu.
zuzi  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, 15.2.2012 jsem měla voperovanou pásku TVT, po dvou měsících , jak mi bylo řečeno, abych neměla sex, jsem měla sex, ale s takovou bolestí a od té doby to stále pokračuje, ke všemu, moč neudržím. Děkuji.
Prosím poraďte mi. Děkuji
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Nejprve se obraťte na operatéra. Podle jeho názoru a navržené terapie pak lze doplnit navíc akupunkturu a případně některé přípravky, které by Vám mohly stav zlepšit. Info na XXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí