Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Karcinom prostaty-operovat nebo ne? - Punkční biopsie prostaty - Diskuze

Karcinom prostaty-operovat nebo ne?

Karcinom prostaty-operovat nebo ne?

Alfons20  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den, je mi 51 let, v krvi mi bylo naměřeno PSA 3,09 dále provedena biopsie prostaty 12 vzorků s tímto výsledkem: Punkční biopsie z prostaty ve vzorcích II.,III., IX.-XII. infiltrace acinózním adenokarcinomen Gleason 3+3=6 s převahou ve vzorcích X.-XII., kraje jsou postiženy v 10 mm svojí délky.
Prostata P do 30gr,TZ 10gr, bez ech či pozoruhodností,pouzdro intraktní, váčky symetrické,vpravo dle bar. map. adenom
Výsledek CAP - Gleason 3+3, PSA 3,09 RAPe indikováno. Nabídnutá léčba, chirurgické odstranění celé prostaty, ozáření nedoporučováno. Prosím Vás odborníky o vyjádření jak mám situaci řešit, není to pro mne lehká situace,manželce je 49, budu ještě moci sexuálně žít, taky mne napadlo nechat to být, cítím se zdráv, ale jak dlouho by to vydrželo. Ale asi bych na to stále myslel. Moc děkuji za vaše vyjádření.
MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Dobrý den,
mé doporučení je - ve Vašem věku a při příznivých nálezech provedených vyšetření - jednoznačně: operovat, tedy nádorové onemocnění řešit radikálně.
Pokudy bychom mohli být nápomocni jinak ve Vaší situaci, kontaktujte naše pracoviště (možné je objednání k MUDr. K Novákovi)

S pozdravem, MUDr. Libor Zámečník - TH klinika Praha 2
doc. MUDr. Miroslav Hanuš, CSc.  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 34 odpovědí
Dobrý den. Data, která uvádíte, by nejspíše vedla na místě prvním k operačnímu řešení, radikální prostatektomii. Za určitých okolností jsou možné i jiné léčebné modality. Je obtížné takto zcela zodpovědně poradit, neboť každý případ vyžaduje velmi detailní posouzení. To mohu podat po seznámení se s dostupnou dokumentací i vyšetřením pacienta. Stejně jako podrobnější vysvětlení operačních technik a principech další léčby.
Také i pro možné ostatní tazatele bych rád uvedl, že preferuji posílání dotazů s uvedením e-mailu tazatele, abych mohl být konkrétnější. Jde přeci jen o závažný zdravotní problém, kterém je třeba věnovat náležitou pozornost. Navržení a zajištění pracoviště k provedení léčby je pak samozřejmou součástí poradenské služby.

Související recenze a zkušenosti

rhgysghf 17.12.2021
Spokojený/á

1.12. jsem byl na výkonu "navigovaná biopsie prostaty" u MUDr. Lukeše. Bezvadná byla celá atmosféra i komunikace během výkonu. V ambulanci, kde jsem byl odborně ošetřen, poučen a prožil zcela bezbolestný, vysoce speciali... Více 

Doktor ve Vašem okolí