Malý penis

Velikost penisu může být pro řadu mužů zásadní, i když těžko určit, co je a co není dostatečná velikost. Jako průměrná délka penisu Evropana se uvádí 12 až 16 cm při erekci a 6 až 10 cm v klidovém stavu. Obecně je rozšířen názor, že délka penisu přímo souvisí se sexuální výkonností muže, ale z fyziologického hlediska velikost penisu s kvalitním sexuálním životem pravděpodobně nesouvisí.

Měření penisu není standardizováno, většinou se ale délka penisu měří po jeho horní straně, od místa, kde odstupuje od těla, až ke špičce žaludu; obvod se měří v jeho střední části. Měření se provádí v klidovém (ochablém) stavu a ve stavu, kdy je ztopořený. Mužů, kteří svou velikostí penisu z evropského průměru vybočují, je velmi málo. Pokud je však muž nespokojen, lze dosáhnout výrazného prodloužení pomocí moderních operačních technik.

Prodlužování penisu se provádí uvolněním závěsného aparátu, který přidržuje penis u kosti stydké. Rozrušením závěsných vláken penis poklesne dolů, uvolní se část schovaná v těle, a tak dojde k výraznému prodloužení o několik centimetrů v klidovém i ztopořeném stavu. Efekt operace lze posoudit asi po 3 měsících od výkonu. Zvětšení objemu penisu lze dosáhnout transplantací vlastní tukové tkáně nebo pomocí speciálního gelu s obsahem kyseliny hyaluronové, který se používá pro zvětšování objemu různých partií těla.

Aktualizováno: 27.3.2013