Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Bolest nadbřišku a zvětšené uzliny na hrudi - Bolest břicha - Diskuze

Bolest nadbřišku a zvětšené uzliny na hrudi

Bolest nadbřišku a zvětšené uzliny na hrudi

JanR  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, už 4 dny mám tupou, nevýraznou ale nepříjemnou bolest nadbříšku, spíše na levé straně, jako bych tam měl kámen a při větší fyzické zátěži to i píchá. Lékař mi předepsal Rapoxol na odkyselení žaludku, žádné vyšetření mi nedělal, jen mě prohmatal. Nicméně dnes jsem si nahmatal zvětšené uzliny na hrudníku těsně nad žaludkem ikdyž nejsou nijak extra velké, zarazilo mě, kde se v těchto místech vzaly. Po tom, co jsem si přečetl o lymfomech a rakovinných onemocněních s podobnými příznaky jsem možná zbytečně vystrašený, ale zajímalo by mě, jestli se mohou uzliny takto zvětšit i při pouhém překyselení žaludku, popř. jestli nejsou jednoznačným důkazem infekce žaludku, která by vyžadovala, kromě léků, které beru i antibiotika. Ještě podotýkám, že nemám žádné průjmy, zvracení, ani teploty, ale ve své kůži zrovna nejsem. Děkuji
Prevence 2000 spol. s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 24 odpovědí
  • 2 Likes
Souhlasím s Vaším názorem, že obtíže či symptomy, které popisujete si zasluhují větší pozornost. Jako optimální považuji následující postup:
1. O zhoršení stavu informovat Vašeho
praktického lékaře.
2. Při trvání bolestí břicha a hmatných /pravděpodobně/lymfatických uzlinách je nutné pátrat po příčině. Měl by Vás vidět břišní chirurg eventuálně gastroenterolog. Při zhoršení bolestí je potřeba vyloučit náhlou příhodu břišní.