Bolest lýtek po trombóze

Bolest lýtek po trombóze

Katysek  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, v červnu mi zjistili poúrazovou žilní trombózu v levém lýtku. Užívám warfarin a krev mám naředěnou dobře. Ale teď mě začalo to lýtko bolet, nateklo a občas mi i noha brní. Měla bych navštívit lékaře? Nebo čím to může býti způsobené. Předem děkuji za odpověď Vaníčková
Prevence 2000 spol. s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 24 odpovědí
  • 2 Likes
Myslím, že Vaše úvaha, že by jste měla navštívit lékaře je
velmi správná. Po trombózách běžně dochází k otokům, které
mohou být původu jak žilního, ale i lymfatického.
Občasné brnění může být způsobené zhoršeným lymfatickým odtokem, ale
důvod může být i v zablokované páteři.
Jednou z rychlým metod léčby, které se nyní prosazují je lymfotaping.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, máte účinné INR, t.j.mezi 2-3?
Někdy se vyvine stav zvaný posttrombotický syndrom - jde o postižení hlubokého žilního systému dolních končetin po prodělané žilní trombóze. Je to forma chronické žilní nedostatečnosti vzniklé na podkladě zhoršeného odtoku krve při nedostatečné průchodností žilního systému. Doporučuji elastické bandáže, vyvarovat se dlouhému stání a sezení, dostatek pohybu, hlavně chůze.
S pozdravem
MUDr. Zdeněk Ott  |  Basic member  |  Cévní chirurgie  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, mohlo dojít buď k další trombose ( bolest, otok), nebo k rekanalizaci ( znovuzprůchodnění) hlubokých žil na postižené DK s poruchou funkce chlopní - tzv. posttrombotický syndrom.
Oba stavy může velmi dobře rozlišit duplexní sonografie hlubokých žil Zdraví Vás dr Ott
Pajik  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den léčila sem se strombozou a první ultrazvuk prokázal průchod čistá jenom že mi lejtko bolí a ráno Brni prsty co mám dělat
Klinika estetické medicíny Petra Clinic  |  Basic member  |  Praha, Karlovy Vary
  • 25 odpovědí
  • 66 Likes
Dobrý den,

pokud potíže přetrvávají již delší dobu, rozhodně bych Vám doporučila navštívit lékaře.

S pozdravem
Petra Řehořková
Petra Clinic, Klinika estetické medicíny
XXXXXXXXXXXXXXXXXX, XXXXXXXXXXXX

Související zákroky