Bolesti lýtka po žilní tromboze

Bolesti lýtka po žilní tromboze

Maranthiel  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,
loni v 2/2012 mi zjistili žilní trombózu v pravém lýtku, která byla 8/2012 vyléčena,avšak zůstala mi bolest nohy. před třemi týdny se mi radikálně bolest zhoršila, některé dny mám problém vůbec chodit.... po jakékoliv menší námaze mě strašně bolí a schody jsou pro mě obrovský problém. sonografie žil je v pořádku,ale zjistily mi žilní nedostatečnost... nicméně nikdo se mi dal nechce věnovat,ani mi neřekne jestli mam brát dal na to prášky , jelikož sem dobrala první krabičku.... a ani nevědí co dal, od čeho tu zhoršenou bolest mám. musím však podotknout že klasické příznaky žilní nedostatečnosti jako je otékání nohy či jiné zbarvení nemám
je mi 20 let a tu žilní trombózu jsem měla nejspíše z antikoncepce,kterou od té doby neberu.
Předem děkuji za odpověď.
Korytenská
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, ve Vašem případě se nejspíše jedná o posttrombotický syndrom - stav po prodělané žilní tromboze. Doporučuje se hlavně kompresivní terapie - elastické bandáže dolních končetin (punčochy můžete koupit v lékárně), dále užívat Detralex tablety 2x denně (1-0-1), vyvarovat se dlouhého stání, cvičit - vhodná je jízda na kole nebo plavání, chůze. V případě potřeby redukce hmotnosti. Nekouřit. V případě zhoršení stavu navštivte cévní ambulanci.
S pozdravem
Prevence 2000 spol. s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 24 odpovědí
  • 2 Likes
Po prodělané trombóze jedním z důvodů přetrvávajících obtíží může být
stagnace toku lymfy, která se nemusí projevit viditelným otokem.
Metoda léčby je tzv. komplexní dekongestivní terapie, kde základem je
A. Aktivace lymfatického systému ruční či přístrojovou lymfodrenáží
B. Kompresní terapie
C. Vhodná venofarmaka, lze uvažovat i o enzymoterapii.
D. Lymfotaping - většinou přináší rychlou úlevu od obtíží.

Tato léčba se provádí v rámci lymfologických center.
Klinika estetické medicíny Petra Clinic  |  Basic member  |  Praha, Karlovy Vary
  • 25 odpovědí
  • 66 Likes
Dobrý den,

Petra Clinic, Klinika estetické medicíny, Vám pro úlevu a syndrom těžkých nohou může nabídnout technologii lymfodrenážních kalhot. Mohu Vás pozvat ne bezplatnou a nezávaznou konzultaci? Tel: XXXXXXXXXXXX.

S pozdravem
Petra Řehořková

Související zákroky