Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Trombóza v lýtku - noha ve svislé poloze modrá - Bolesti lýtek - Diskuze

Trombóza v lýtku - noha ve svislé poloze modrá

Trombóza v lýtku - noha ve svislé poloze modrá

Petr  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, potřeboval bych poradit, mám trombozu v lytku lecim se warfarinem a injekcema do břicha, lýtko už mě přestává bolet ale když jdu třeba na záchod nebo stojím déle než cca 3 minuty (o berlích na druhé noze která je OK) tak mi noha v které byla tromboza (chodidlo a prsty) zacíná modrat a docela dost a rychle, kdyz si pak lehnu nebo sednu a nohu dám do vodorovné polohy tak se to spraví a je to ok. Chci se zeptat jestli je to normální nebo ne, případně kdy by to mělo přestat. Díky moc za odpovědi.
MUDr. Jiří Paděra - Perfect Clinic  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 13 odpovědí
  • 280 Likes
Dobrý den, toto ej spíše otázka pro internistu, který Vás má v péči a kam chodíte na kontroly. Je ale dobré končetinu bandážovat elastickým obinadlem či nosit elastickou punčochu. dr.Paděra
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, to při hluboké žilní tromboze bývá, vše se upraví, až se Vám zrekanalizuje (zprůchodní) žilní systém, rozpustí se trombus. Za týden až dva by ale měly akutní potíže ustupovat. Důležitá je dostatečně účinná antikoagulační léčba. Ta by měla i následně trvat dostatečně dlouho, dle ošetřujícího lékaře. Elastické bandáže jsou důležité, přes den, na noc sundavat. Chůze je také vhodná, ale ne velká fyzická námaha. Nezapomenout na dostatek tekutin, alespoň 2,5 až 3 litry denně, nepít kávu, nekouřit.
S pozdravem
Petr  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, mockrát děkuji za pomoc :)

Související zákroky