Vystřelující bolest od kotníku do lýtka.

Vystřelující bolest od kotníku do lýtka.

Petra  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den.
Již asi třetí den mi vystřelují bolesti do lýtka - trochu to rozvedu:
Ráno, při prvním došlápnutí z postele mi ostrá bolest znemožňuje došlápnutí na chodidlo - spodní část paty - jsem donucena se nějakou dobu belhat po špičce. Po "rozchození" mi zmizí bolesti z paty, ale po celý den zůstávají v oblasti kotníku a vystřelují do lýtka (jakoby po vnitřní a zadní straně), končí v místě kolene. Někdy se musím úplně zastavit a nohu "uvolnit", než přede to nejhorší, co mi nedovolí na nohu ani přenést váhu. Nejhorší je to asi když vyjdu schody.. Nepomáhá ani nechat nohu nahoře, v klidu - nejsou vystřelující bolesti, ale nohu stále "cítím", občas mi jakoby brní. Kousek od kotníku, když si přejedu - bolí to na dotek, ale místo není oteklé ani "ztvrdlé", ani se mi nezdá, že by noha nějak změnila barvu. Když jsem delší dobu v pohybu, bolest přestane být intenzivní, mohu došlápnout, bolest nevystřeluje. Beru HA, jsem kuřák, bude mi 35 let, sedavé zaměstnání u PC, matka prodělala trombozu žil. Dnes jsem si koupila Hirudoid forte gel. Ovaz jsem nezkoušela. Než se mi bolest objevila, byla fyzická zátěž (intenzivně jsme stěhovali 2 dny naše kanceláře) - je možné, že mi noha po námaze na protest jen "stávkuje"..?
Děkuji.

P.S.: dodatek o den později - tak změna - dnes mi kotník dost natekl a přes kotník se objevilo takové růžové kolečko...
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, jestliže Vám kotník natekl, coporučuji raději kontrolu na chirurgii nebo na ortopedii. Také bych doporučila přestat kouřit, protože při současném braní HAK máte zvýšené riziko trombembolické nemoci.
S pozdravem

Související zákroky