Vytrvalá bolest nohou po celý den

Vytrvalá bolest nohou po celý den

anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 65 roků.
Jsem pohybově aktivní a moje zdraví, si myslím, až na artrózu, je na seriózní úrovni. Vnitřní orgány - v pořádku, nic nebylo diagnostikováno.
V poslední době mě bolí svalstvo celých nohou. Moc nezabral ani indometacin. Ten nás manželé zachrání před následnými potížemi po sportovním tanci. Když se vrátíme z tance domů, bereme ho ihned, protože následující den by byl velmi bolestivý. Navíc manžel má před výměnou kolenního kloubu.
Faktem je, že letos v březnu jsem si nechala u pravé nohy vyměnit "halux" (musela jsem postupně omezit turistiku i tanec, začala být trvale bolestivá i chůze).
V létě byly asi 3 měsíční problémy způsobené výřezem na L4/5, kde došlo na skřípnutí nervu. Zabraly infúze a následná rehabilitace. Jinak nevím o žádném zánětu v těle.
Cholesterol i cukr je v normě, žilní problémy nemám.
Můžete mi poradit co s tím?
Děkuji za spolupráci a zdravím
Jiřina Polánková
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Můj osobní názor je ten, že vaše potíže pramení z nadměrného přetěžování sportem. Pokud někdo musí vzít po sportu Indometacin, je to známka, že něco není v pořádku. Doporučuji omezit tanec a ostatní sport na úroveň, která odpovídá vašemu zdraví a věku a dále zařadit cvičení zaměřená na protažení a posílení zádového svalstva.

Související zákroky