Pálení na holeni

Pálení na holeni

Alena49  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Moje povolání je účetní OSVČ a tudíž od rána do večera u PC. Začaly mi otékat chodidla a kotníky u nohou, což jsem vyřešila pod stolem podložením nohou, abych je neměla celý den jen ve skrčené poloze.Pomohlo to, už tolik neotékají. Ale začaly mě pálit holeně, nejvíce na lévé noze a to asi tak, jako když mi tam střídavě na různá místa od kotníku ke koleni včetně, někdo přikládá teplou žehličku, ale jen na moment, hned se to teplo přesune o kousek dál.Tento pocit nepřestane, ani když si jdu večer lehnout. Sice mi je již 63 let, ale mimo občasnou rýmu a nebo někdy angínu,nejsem nemocná, neberu žádné prášky, jenom občas brufen když bolí záda. Je pravda, že mi chybí větší pohyb,převážnou část dne prosedím u toho PC a potom hodinová procházka asi nic moc není.Mám i nadváhu, ale ta byla i před těmi problmy s palčivostí v nohou. Ty se mi objevily před čtyřmi týdny. Prosím, poradíte mi co s tím? A co to může být?
Moc děkuji. S práním příjemných dnů Alena49
Zdeňka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den-chtěla jsem se zeptat proč mi otéká více levá noha od kotníku k lýtku a taky mi
kůže na noze zhnědla,
MUDr. Monika Linhartová  |  Basic member  |  Cévní chirurgie  |  Mladá Boleslav
  • 1 odpovědí
máte pravděpodobně špatně fungující chlopně v povrchové žíle.Je zapotřebí udělat SONO k potvrzení žilního refluxu a vyloučit trombozu hklubokých žil.Zhnědnutí kůže se už asi nezbavíte ,ale další vaěe obtíže by operace vyřešila.
MUDr. Marek Šlais  |  Basic member  |  Cévní chirurgie  |  Praha
  • 4 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, samozřejmě možností je více, ale v prvé řadě bych doporučil vyšetření žilního systému, včetně podrobného sonografického vyšetření. Ideálně pokud toto vše je celé provedeno odborníkem, který vaše obtíže umí jak diagnostikovat, tak i odpovídajícím způsobem vyřešit.
MUDr.Marek Šlais

Související zákroky