Nepřekonatelná únava

Nepřekonatelná únava

edgar.stark  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den, 18let 75kg 185cm
Více jak půl roku trpím únavou,ať spím jakkoliv dlouho jsem pořád unavený,vyzkoušel jsem železo,detoxikační čaje,b12,hořčík,nic nepomohlo.
obvodní doktorka mně poslala na krevní rozbory,které jsou v pořádku,potom jsem byl na endokrinologii kde testy také v pořádku.Byl jsem u psychiatričky a dostal nějaké prášky na větší motivaci.(Amisulprid)dál už mně nikam neposlali,a nechali tak.Nemůžu se ani věnovat posilování což mně bavilo,hned se unavím,klidně bych mohl pořád spát,vstát z postele je zápas.cítím se jakoby bez života,bez energie,bez nadšení.Nemůžu se správně soustředit ani cvičit...Spím asi 9-10h denně,žiju zdravím životním stylem.
Únava se objevila když jsem neměl nijak výrazný stres.
Ale nyní mně sama únava velmi stresuje.Nevím už jak to mám řešit ?
Mgr. Lucie Strachotová  |  Basic member  |  Brno
  • 1 odpovědí
Dobrý den, doporučila bych doplnit další vyšetření - na neurologii, event. na infekci - přítomnost protilátek proti boreliose.
Rozhodně držím palce

Lucie Strachotová
edgar.stark  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
Na neurologii se nějak nechystám,protože nemíním nikomu předvádět psí kudy ve spodním prádle... :-)
děkuji za nápad zkusit infekční odd. i když bude zase boj získat doporučení... a čekat zas další měsíc na termín.
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 10 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den,
kromě absolvování vyšetření, zmíněných Mgr. Strachotovou, byste mohl také sám přispět k odhalení a vyřešení příčin Vašeho problému, a to způsoby, které jsem Vám již dříve doporučila v odpovědi na Váš příspěvek "Ospalost, únava, celková slabost a ztráta elánu" ze dne 2.9.2014 na těchto stránkách. Vzhledem k tomu, že jste se, jak vidno, zatím nikam neposunul, ráda bych se Vás zeptala, zda už jste absolvoval vyšetření na Oberonu, zda už jste zahájil sebeléčbu pomocí autopatie a jak dopadlo vytestování pH Vašeho organismu. Zodpovězte si také sám, zda jste nepřišel (byť jednorázově) do kontaktu s psychotropními látkami, neboť i to bývá častá příčina popisovaného stavu (pokud to není Váš případ, považujte, prosím, tuto poznámku za bezpředmětnou). Také operativní zákrok pod narkózou přináší někdy následnou změnu stavu v popisovaném duchu. Ve všech těchto případech bych sázela na již zmíněnou autopatickou sebeléčbu, protože tato alternativní metoda má schopnost navrátit Vás "do původního stavu". Pokud ale nic nepodniknete, Váš stav bude asi stále stejný.
Hodně úspěchů v léčbě přeje Mgr. Lada Skulilová, psycholožka
edgar.stark  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
Konkrétně mně "doktoři" neposunuli nikam,konkr. domů... ;-) Nwm kdo nabízí vyšetření na tom přístroji,a taky nejsem tak bohatý abych zkoušel "zázraky" pokus/omyl.
Domnívám se že na klasické analýze z krve či moči zkoumají i pH (??) podle "doktorů" je vše v pořádku...
Samozřejmě si už dávno uvědomuji,že vše musím podnikat já sám,hledat příčiny atd..protože "doktoři" placení mou pojištovnou tu od toho nejsou.
Já se pokusím,vyzkoušet autopatii,i když tomu vůbec nevěřím.
PhDr. Petr Beroušek Psy.D.  |  Basic member  |  Praha
  • 1 odpovědí
Pane Edgare,

v řadě případů únavy jsou příčinou jiné faktory než prodělané virózy, infekce apod.
Psychické příčiny jsou nejčastější.
Nejsou-li pro Vás na překážku vzdálenostní aj. překážky, rád se Vám budu nejspíše ve svém pražském působišti věnovat.
Věřím, že se Váš stav může vbrzku naší spoluprací příznivě upravit anebo zcela spravit.
Petr Beroušek

edgar.stark  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
Děkuju,

Jelikož se v Praze vůbec nevyznám,tak by se mi hodilo nějaké nasměrování... ;-)

Související zákroky