Ospalost, únava, celková slabost a ztráta elánu

Ospalost, únava, celková slabost a ztráta elánu

edgar.stark  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí

Dobrý den,
Již asi 3roky trpím únavou, spím cca 9-10 h, 4-5let žiji zdravím živ. stylem.
Únava se celkem dala snést, a káva mnohé vyřešila (oddálila), ale poslední 3 měsíce se únava zvýšila, a před 12dny velmi. Velmi mně to omezuje ve všech povinnostech, které už skoro nejsem schopen vykonávat, myslel jsem si, že mám málo železa, ale po nasazení před 10dny, vůbec žádný účinek.
Také jsem na 4dny vysadil maso a jedl hodně zeleniny a pil detoxikační čaj+čaj na imunitu, bez účinku.
Cca půl roku, jsem nebyl nijak infekčně, ani jinak nemocný, nejsem v neobvyklém stresu, kromě stresu z toho že nemůžu plnit své denní povinnosti a čas mi proklouzává mezi prsty.
Únava se projevuje: ospalostí, slabostí, svalovou únavou, obtížnou koncentrací, bolestmi hlavy, ztrátou elánu.
Čím to může být ? a jak to vyléčit ?
Děkuji.
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 6 odpovědí
  • 13 Likes
Vážený,
podle toho co píšete ve stručnosti navrhuji - obrátit se se svojí situací na odborníka - psychologa, psychoterapeuta a s jeho pomocí situaci vyhodnotit a následně stanovit postup jak ji řešit ( vhodnou formou psychoterapie, event. pomocí vhodné medikace, alespoň v počátku, po konzultaci s psychiatrem - lékař).
V každém případě řešení neodkládejte, každý problém se snáze řeší v počátku a když je menší.

Hodně zdaru přeje Mgr. Bohdal
Mgr. Lada Skulilová  |  Basic member  |  Lipník nad Bečvou
  • 10 odpovědí
  • 23 Likes
Dobrý den,

popisujete, že z nějakého neznámého důvodu se Vaše vitalita snížila. Neuvádíte nic o tom, čím jste prošel v minulosti, jak jste žil atd., což může v některých případech vnést více světla do celého problému. Nevíme také nic o případných výsledcích odborných vyšetření. Proto je velmi těžké takto od boku tipovat, čím to může být.

Osobně bych Vás neposílala k žádnému psycho-odborníkovi, protože potíže se zdají mít spíše fyzický podklad. Vy sám to asi podvědomě tušíte, a proto se (správně) snažíte pozitivně ovlivňovat tělesnou stránku (detoxikací atd.) - i když 4 dny jsou na nějaké zlepšení asi přece jen krátká doba ... Chcete-li si pomoct a trvale zlepšit svůj stav na optimum - a to aniž byste musel obcházet specialisty kvůli stanovení diagnózy - doporučila bych Vám zaměřit se na alternativní sebeléčbu pomocí osvědčené celostní techniky zvané autopatie. Podrobnosti Vám vysvětlí a postup navrhne Váš nejbližší poradce, kterého si můžete vyhledat na autopatických stránkách.

Další možností je prověřit (ne)přítomnost nějakých patogenů či parazitálních mikroorganismů v těle, což mimochodem bývá v dnešní době užitečné pro každého. Zde bych Vás nasměrovala na vyšetření a diagnostiku pomocí přístroje Oberon. Kdo ho u vás poskytuje - opět viz internet. V případě pozitivních výsledků Vám pak také poradí, co dál.

Pro začátek byste také mohl zkusit alespoň zkontrolovat pH svého organismu (např. z ranní sliny nalačno) pomocí indikačního testovacího proužku s jemným členěním škály. Minimální normální hodnota je 6,8. Pokud dosáhnete 6,3 a méně, jedná se o překyselení (acidózu), která na Vás může také mít Vámi popisovaný vliv a je třeba ji řešit.

Přeji Vám hodně úspěchů při řešení Vašich potíží,
Mgr. Lada Skulilová, privátní psychoterapeutkaMgr. Helena Třísková  |  Basic member  |  Chlumec nad Cidlinou
  • 7 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, vaše problémy mohou mít různou příčinu, kterou je potřeba najít. Pokud váš lékař vyloučil zdravotní problém, doporučila bych také alternativní medicínu. Velmi úspěšná je i metoda EFT terapie, kde se hledá hlavní příčina problému v podvědomí. Terapeut bude určitě zjišťovat, od kdy to máte, co se ve vašem okolí nebo vám v té době přihodilo, nebo co jste viděl, slyšel,... co dobrého vám to přináší, ... Postupně se odstraňují negativní emoce, které jsou spojené s problémem, např. stres, že nemůžete plnit povinnosti, je tam strach? - co přesně vám utíká mezi prsty, není za tím nějaká osoba, atd. Ve svém okolí jistě EFT terapeuta najdete. Přeji úspěšné řešení problému. Mgr Třísková, terapeut energetické psychologie&EFT.
edgar.stark  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
Velmi vám všem děkuji,za vaše cenné rady a informace,
zatím probíhají rozbory krve,na další vyšetření se chystám.(čekám až se vrátí má obvodní lékařka z dovolené)

Jakoby nic se můj život,únavou obrátil vzhůru nohama.
Radši si přeji aby to bylo cokoliv tělesného,a aspoň jsem věděl čím to je.

Bojím se že se nic nezjistí,a já po tom budu muset pátrat a tím ztratím mnoho času.(učení,cvičení)

Vašich rad si velmi vážím,a beru je na vědomí.

Ještě jednou,vám za vaše připomínky velmi děkuji.

Související zákroky