Únava a trávicí potíže

Únava a trávicí potíže

Petr25  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 30let a poslední dobou se u mne vystupňovaly problémy, se kterými bojuji celý život. Z nějakého důvodu jsem rychle unavený při téměř jakékoli činnosti. Již ve škole jsem měl problém s únavou, která na mě byla vidět - učitelky mi často říkali, že nemám ponocovat, když viděli jak jsem unavený. Na rozdíl od jiných dětí jsem neponocoval.Býval jsem rychle unavený i na školních výletech, rychle jsem usnul na návštěvě, i na akci s kamarády atd. Podobný problém mám dnes v práci, spolupracovníci mi říkají, že mám zase červené oči, potím se, atd. Vidím, že mám nějaký problém, který mi nedovoluje zvládat, to co ostatní. Již v mládí jsem vypozoroval, že pokud nemám během dne kvalitní pohyb a dostatek kvalitního odpočinku, dostavují se u mne problémy se špatně strávenou stolicí(po vyprázdnění mám na konečníku a v něm jakoby plastelínu, která silně pálí a tu utírám 10 až 30 minut podle aktuálního stavu).Bohužel ten dostatek kvalitního pohybu a odpočinku nejsem schopen mít jindy než o víkendech a o dovolené. Snažil jsem se to mnohokrát překonat a myslel jsem si, že se mi tělo přizpůsobí, ale bezúspěšně, vždy to vedlo ke stále se zhoršujícímu stavu. Z těchto důvodů se snažím žít dosti zdravě a přesto problémy jsou spíše stále horší. Pokud jsem zrovna ve špatném stavu, jakoby se mi ještě přidá dráždivý trakčník, takže mou reakcí je nic neřešit a proto si o mne někteří myslí, že jsem líný debil. Naopak ti co mě znají, když jsem odpočatý a zregenerovaný mě mají za opak. Mám z toho i psychické problémy, ale ty si umím vyřešit sám. Z jistých objektivních důvodů nemohu jít s tímto rovnou ke svému lékaři. Byl bych vděčný za radu, co všechno by to mohlo být a jak by se dalo v domácích podmínkách toto řešit. Velice děkuji za případnou odpověď.
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den,

dovolte mi, abych Vám nabídla vstupní konzultaci u našeho vyhledávaného a zkušeného internisty, Doc. MUDr. Lubomíra Nováka, CSC. V rámci této konzultace Vás vyšetří a stanoví další konkrétní léčbu a řešení právě ve Vašem případě. Tato konzultace stojí 1500,- Kč. Je potřebné stanovit příčinu a k tomu slouží vyšetření klinická, laboratorní a zobrazovací, konkrétní vyšetření stanoví lékař v rámci vstupní konzultace, informuje Vás o jejich ceně a mohou být následně provedeny v jednom dni. Jejich provedení v jednom dni umožňuje souběžné získání a vyhodnocení komplexních informací o Vašem zdravotním stavu a stanovení další léčby. Naše klinika disponuje zkušenými odborníky ve všech uvedených oborech.

V případě dalších dotazů nebo zájmu o objednání jsme Vám rádi k dispozici na uvedených kontaktech.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Senior Client Care Manager
Klinika GHC
Krakovská 8
110 00 Praha 1
Tel: XXXXXXXXXXX,8
XXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXX
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Pokud by podrobné interní vyšetření nenalezlo odpovědi na otázku, co Vám potíže působí, doporučuji některou z metod nekonvenční-alternativní medicíny či psychosomatickou medicínu. V Praze je řada možností. Zdravím, dr. Fildán
Petr25  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za doporučení, avšak jak píšu z jistých objektivních důvodů nemohu jít k lékaři. Mám svou hypotézu, že by mohlo jít o celiakii a nebo bohužel o spoustu jiných nemocí. Je možné se nechat někde diagnostikovat na celiakii anonymě?
anonym  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
již delší dobu mám neurčité zdravotní problémy.Jsem pořád hrozně unavená i když spím třeba 9 hodin,tak ráno vstanu úplně vyčerpaná. Chvíli mi trvá, než se proberu. Po ránu mi často bývá na zvracení. Byla jsem na gastroskopii ale nic mi nenašli. Často, vlastně denně mě bolí břicho,ale bolest je nespecifická. Trpím i vyrážkou po celém těle hlavně na rukou, někdy je vyrážka lepší jindy horší. Byla jsem na kožním , bez nálezu, po mazání kortikoidy vždy na chvíli zmizela. Cítím se pořád strašně unavená, bolí mě celé tělo. Musím se překonávat doma i v práci , někdy mi bylo aspoň pár dní líp, ale teď mi připadá, že je mi zle pořád. Přes víkend skoro pořád polehávám. A navíc se strašně potím. Z laboratorních výsledků zvýšené jaterní testy už několik let. Léčím se z vysokým tlakem. V pátek jsem objednaná na imunologii. Mám panu doktorovi říci o svých problémech. Už si připadám jak hypochondr, vždy když přijdu k lékaři. Výsledky relativně dobré a mě je čím dál hůř. Už mě ani nic nebaví, nejraději jsem doma a nemám náladu nikam chodit. Můžete mi poradit? Děkuji hezký den.
Mgr. Zbyněk Bohdal  |  Basic member  |  Trhové Sviny
  • 6 odpovědí
  • 13 Likes
Vážená, řada problémů bývá psychosomatického původu. Zkuste navštívit odborníka - psychologa, psychoterapeuta a možná, že společně najdete příčinu v této oblasti - v psychice, náročném způsobu života, zátěžových situacích a pod. To co popisujete se u řady lidí projevuje stále častěji a právě příčina je v této oblasti a čím dříve se začne s jejím řešením, tím se vše řeší snáze a rychleji.
Přeji hezký den Mgr. Bohdal

Související zákroky