Kašel v noci a vykašlávání hlenů

Kašel v noci a vykašlávání hlenů

Pepebabis  |  návštěvník
Dobrý den, zhruba před 3 týdny jsem začal mít horečky, bolesti kloubu kůže jako při začátku chřipky. Po týdnu horečky ustoupili a bylo mi líp, po 2 týdnech jsem začal mít kašel který se kolem 3-5h.ráno rapidně zhorší a já nemohu spát. Občas vykašlu tvrdý hlen ve tvaru "nudle,, cca 0,5cm. A pociťuji lehký tlak na hrudi ve které mi chrčí. Nevíte co by to mohlo být ? Děkuji za odpověď.
MUDr. Josef Černý  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Turnov
  • 7 odpovědí
Dobrý den, prodělal jste patrně virozu, po které někdy dochází ke vzniku tzv. bronchiální hyperreaktivity, která má relativně dobrou prognozu. V určitých případech však může vzniknout i průduškové astma. Diagnozu může stanovit na základě spirometrie lékař plicního odd. nebo alergolog. Vyšetření se ovšem musí specifikovat pomocí bronchodilatačního testu a stanovení hladiny protilátek Ige v krvi a vyšetření ECP. V případě astmatu se zahájí léčba inhalačními kortikoidy či dalšími léky, ve většině případů s dobrým efektem.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, pravděpodobně se jedná o akutní bronchitis, doporučuji vyšetření u svého praktického lékaře, doplnit rtg plic (k vyloučení pneumonie), doplnit krevní náběry. Event. nasadit ATB (např. Klacid). Na kašel mukolytika (Mucosolvan). 
S pozdravem