Tachykardie, kouření a snížená funkce štítné žlázy

Tachykardie, kouření a snížená funkce štítné žlázy

Daniela  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,mám sníženou funkci štítné žlázy,přesto mám tachykardii,120t..má na to vliv kouření?kouřím 20cigaret denně.Děkuji Daniela
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, kouření na to nemá vliv, spíše půjde o známku zvýšené funkce při užívání hormonů štítné žlázy-pokud berete léky (Euthyrox, Letrox), pravděpodobně bude třeba snížit dávku, navštivte lékaře
Daniela  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
Na tachykardii beru VASOKARDIN 1-0-1,2 se štítnou žlázou jdu na prohlídku v lednu 2011,žádné léky na štítnou žlázu neberu.Zjišťovala jsem si příznaky snížené funkce štítné žlázy,zimomřivá jsem,ale zácpu ani menstruační poruchy nemám.váhu mám pořád stejnou,spíš jsem hubená.Vlasy mi nepadají.nejvíce mě zaráží tachykardie,tento problém spíš souvisí se zvýšenou funkcí Š.Ž.Nedávno jsem měla zrychlený tep 120,trvalo to 2hodiny.je to velice nepříjemný pocit.Děkuji Daniela

Reakce na Daniela

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

o funkci SZ se dozvíte dle hladin hormonů z krve,ale tachykardie nemusí být způsobena poruchou SZ může být srdešního původu při normální funkci SZ

S pozdravem,
MUDr Ilič

Reakce na Daniela

MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, pak tedy nemáte sníženou funkci, ale zvýšenou funkci (hypertyreóza), mezi jejíž příznaky patří právě tachykardie, hubnutí, únava, změny psychiky- třes, nervozita, průjmy a mnoho dalších, neboť nadbytek hormonů se odráží v celém těle. Většinou je však vyjádřeno pouze několik příznaků. Základní léčbou hypertyreózy jsou tyreostatika, která neužíváte. Vasokardin je ze skupiny betablokátorů, které se užívají jako pomocná léčba pro zmírnění tachykardie. Domnívám se, že byste měla navštívit endokrinologa co nejdříve a svůj stav s ním konzultovat.

Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

Daniela  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,děkuji Vám za Váš názor.Ale moje praktická lékařka mi zdělila,že podle odběru krve mám sníženou funkci ŠŽ.Výsledek je Ss TSM 4,154 ale není to prý tak hrozné.Na endokrinologii jdu až v lednu 2011.Je nám divné,že mám tachykardii.Tyto potíže mám stále,ikdyž užívám Vasokardin.Mám je tak 4xdenně,pár vteřin.Moje lékařka mi napsala doporučení na internu,pokud budu mít potíže.Mám jen strach,abych nezůstala v nemocnici.Mohou se tyto potíže zhoršit?Děkuji Daniela

Reakce na Daniela

MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, pokud má TSH tuto hodnotu, pak je to opravdu hypotyreóza, ale tachykardie do obrazu této nemoci nepatří, interní vyšetření by bylo vhodné, ale nemyslím, že by vás nechali v nemocnici, spíše vás vyšetří ambulantně.

Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

Daniela  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,dlouho jsem Vám nenapsala,protože nebyl čas.Děkuji Vám za Váš názor.Před vánocema jsem měla opravdu dva velice špatné dny.V práci jsem měla silné bušení srdce,tep jsem si neměřila,ale bylo mi tak špatně,až se mi rozklepaly ruce a nohy a zadýchala jsem se a musela jsem si sednout.Druhý den to bylo stejné.Po půl hodině jsem si vyala tabletku Vasokardinu 50.Do hodiny to polevilo.Z práce jsem musela odejít,šla jsem do nemocnice na interní vyšetření,kde mi nic nezjistili,protože mi po aplikaci vasokardinu bylo dobře.Ještě mi paní doktorka řekla,že si to jaksi vymýšlím.Nechápu,proč mi neudělali nějaké zátěžové vyšetření,protože se mi to stává,když pracuji.Po 3hodinách vyptávání a psaní do počítače mě dr.během 5min.vyšetřila včetně EKG,a šla jsem domů s tím,že jsem asi hypochondr.Můj obvodní lékař mi změnil dávkování,takže Vasokardin beru 1,2tbl. 3xdenně.Můžu říct,že mi už špatně nebylo,ale bušení mám stále tak 4xdenně,vždy pár vteřin.Štítná žláza je v pořádku,je to na hraně.Jen je tam CYSTOIDEK 5x6x6(0,1ml).Takže žádná medikace,což jsem ráda.Děkuji a hezký den.

Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

Daniela  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,už třetí den mám potíže s dýcháním,sotva vyjdu schody a dýchám velice špatně.Tep mám 102.Myslíte,že by to mohlo být astma?mám si raději dojít k lékaři?Děkuji Daniela

Reakce na Daniela

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

určitě bych doporučil navštívit lékaře,

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na Daniela

MUDr. Boris Hynek  |  Basic member  |  Hematologie a transfuzní lékařství  |  Rychnov nad Kněžnou
  • 20 odpovědí
Dobrý den, z Vašich předchozích dotazů vyplývá, že máte opakované stavy bušení srdce. Neuvádíte, zdali jste byla a s jakým výsledkem u endokrinologa. V každém případě, však navštivte lékaře. Bušení srdce s tepem kolem 100/min. a námahovou dušností může být příznakem mnoha chorob, které je potřeba vyloučit.
Hezký den. Boris Hynek
Stasula  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
již 3 měsíce mám paroxysmální supraventrikulární tachykardii s retrogr.aktivací síní,dne velmi silná.Internista mi doporučil na RF ablaci.Má z toho velký strach,zda-li to není bolestivé a nebezpečné.Je tento zákrok účinný.
Děkuji za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

toto je určitě na místě konsultovat s kardiologem,mimochodem zvýšená funkce ŠŽ vede k tachykardií..

S pozdravem,

MUDr Ilič
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, tento výkon není bolestivý, v lokální anestezii se zavádí cévka zpravidla přes cévu v třísle až do srdce, což nebolí. Při aplikaci RF energie můžete cítit bolest, ta ale mizí hned po přerušení aplikace a mohou vám být podána analgetika. Určitá rizika výkon má, jako všechny zákroky, komplikace jsou ale dosti vzácné. Podrobnosti najdete např. v informovaném souhlasu zveřejněném na stránkách FN Olomouc.

Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

Jana Pokorná  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,naše paní doktorka zjistila u dcery zrychlenou tepovou frekvenci 120/min měla jsem to doma měřit byla zrovna nemocná když na to přišla,bohužel jí doma naměřím i více i 126/min,měřím to jen prsty a poprvé.Tak jsem týden měřila a z výsledky došla k mudr.ta nás poslala na vyšetření,tam jsme teprve objednáni,takže čekáme co bude.Chtěla bych vědět kolik má mít dítě tepů za minutu?Co to znamená?A jak se to léčí?Dceři je 3,5 roku,někdy jí naměřím 112/min je to různé ale pod 100/min to ještě nebylo.Děkuji
Stasula  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Prosím o předání zkušenosti,zda-li měl také někdo po úspěšné provedení RF ablace ještě bušení srdce,jako já.Byl mi ještě předepsán 1x denně Anopyrin a 1x půlka ConcorCor.Jsem ji 2 dny doma a srdce stále buší.
Děkuji za odpovědi.
Stázina
MUDr. Boris Hynek  |  Basic member  |  Hematologie a transfuzní lékařství  |  Rychnov nad Kněžnou
  • 20 odpovědí
V případě, že Vám již druhý den buší srdce navštivte co nejdříve svého ošetřujícího kardiologa. V jiné části diskuse uvádíte, že Vám srdce bušilo první noc po výkonu. Neuvádíte rychlost srdeční akce(počet úderů srdce za minutu)Z tohoto údaje by se dala odhadovat závažnost bušení srdce a z toho vycházejiící rada. Hezký večer. Boris Hynek
dítě  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
DOBRÝ DEN.Mám hypofunkci štítné žlázy- TSH 8,03 a přesto mám tachykardii.
Léčím sena hypertenzi -beru Lozap a nyní mi lékař předepsal i Egilok na zmírnění tachykardie. Můžete mi vysvětlit původ mé tachykardie ? Děkuji Olga
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
nejsem sice lékař, ale vámi zmíněné potíže mám také. Na štítnou žlázu užívám Euthyrox a dle endokrinologa je hladina hormonů dlouhodobě v pořádku. Ale před třemi lety, se u mě projevily tachykardie. Vzhledem k mému věku (tehdy 23) mě potíže poměrně dost vyděsily a hned jsem běžela ke kardiologovi, který mi nasadil Egilok a řekl mi, že u snížené funkce štítné žlázy, se tyto problémy objevují často, i když by to mělo být naopak. Vše jsem probírala společně s kardiologem a endokrinologem a dohodli se na snížení substituce hormony a musím říct, že i když jsem teď pro endokrinologa tak trošku mimo normál, tak se problémy se srdcem pomalu ale jistě vytrácí a Egilok postupně omezuji. Nyní jsem na 1/4 z 25 mg, což je údajně malá dávka i pro mimina, takže věřím, že brzy budu úplně bez něj a v pohodě. :) Zkuste vše probrat s endokrinologem a nenechte se odbýt. Držím palce.
dana  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,začala jsem se léčit se štítnou žlázou hypofunkce,užívám Letrox 75mg1/2tbl každý den a v neděli celou ,léčba asi 2měsíce ,z toho měsíc pocení ,špatné dýchání,křeče ve svalech,před třeni dny vysoký tlak 200/170,tep 120,odvezli mně do nemocnice mé výsledky nyní na štítnou žlázu jsouTSH 3,360,T3 volný 3,75.T4 volný 9,4 před požitím Letroxu.Můj lékař tvrdí ,že Letrox musíme vysadit ,že tyto potíže vznikly nadmíru hormonů a že při mé malé dávce není co snižovat.Prosím o Váš názor.Děkuji Dana
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

zde je nutná konzultace endokrinologa s kardiologem.Budou nutná další vyšetření a zřejmě úprava dávkování léku.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
anonym  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den ,léčím se na hypofunkci štítné žlázy mé výsledky jsou TSH 3.360 T3volný 3,75,T4 volný 9,4,problém je v tom ,že mám neustále křeče ve svalech a arytmie -EKG v pořádku,vše začalo touto nemocí,co může být příčina.Beru hořčík,vápník,někdy i draslík.Nevím už si rady.Děkuji Jana
Jarmila94  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám sníženou funkci štítné žlázy a užívám Letrox 75 - každý den a 100 - úterý a pátek, vždy před jídlem. Má to nějaký vliv na kouření?
Děkuji Jarmila.
navstevnik  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den chci informace otachikardii beru leky egilok jeden rano ajeden vecer.a presto mi nekdy tlak vyskoci 150 na 95.a tep az 120,diky

Související zákroky